Ten mecz musimy wygrać !

• autor: rks1955, 2013-10-03 08:46

Omega w greckim alfabecie jest ostatnią literą. Piłkarze ze Starego Zamościa również są na końcu, ale w tabeli III ligi lubelsko-podkarpackiej.

Właśnie zespół Omegi Stary Zamość będzie kolejnym przeciwnikiem Chełmianki w trzeciej lidze. Spotkanie zostanie rozegrane w Starym Zamościu, w niedzielę 6 października o godzinie 15.00.

Przed rozpoczęciem nowego sezonu w zespole beniaminka były spore oczekiwania. W kadrze przewinęło się wielu nowych piłkarzy, którzy mieli zapewnić drużynie spokojny trzecioligowy byt. Jak się okazuje gra w wyższej lidze nie jest łatwa. Po dziesięciu rozegranych spotkaniach Omega jest jedyną drużyną w lidze, która nie zdobyła jeszcze punktu. Najbliżej zdobyczy punktowej zespół prowadzony przez Dariusza Herbina był w ósmej serii spotkań, gdy podejmował na własnym stadionie Orlęta Radzyń Podlaski. Do 90  minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, jednak w ostatniej akcji meczu goście zdobyli gola i trzy punkty pojechały do Radzynia. Kilka dni temu Omega była bliska zrealizowania celu w Kraśniku, ostatecznie wygrali piłkarze Stali 3:2.

Po tych wynikach widać, że piłkarzy ze Starego Zamościa nie można lekceważyć. Nikt przed meczem nie dopisze nam kolejnych punktów, dlatego ważna jest koncentracja przez pełne dziewięćdziesiąt minut. W naszym zespole na pewno nie wystąpi Daniel Krakiewicz, który w ostatnim meczu z Sokołem odniósł kontuzję i został zniesiony z boiska. Więcej na temat urazu popularnego "Krakersa" będziemy wiedzieli za kilka dni, gdy zostaną wykonane szczegółowe badania rezonansem magnetycznym. Pozostali piłkarze Chełmianki są zdrowi i zdolni do gry. Żaden z zawodników nie będzie pauzował za nadmiar kartek. Podopieczni Artura Bożyka są zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania i miejmy nadzieję, że udowodnią swoją wyższość w trakcie meczu.

Biało-zieloni liczą na gorący doping własnych kibiców, wszak do Starego Zamościa jest przysłowiowy "rzut beretem", tylko 50 kilometrów. Dodatkowe wsparcie na pewno przyda się naszym piłkarzom.

Omega Stary Zamość - CHEŁMIANKA, niedziela, 6 października godz. 15.00

na żywo: http://www.polskieligi.net/relacja_na_zywo/omega_stary_zamosc-vs-chelmianka_chelm/38013.html