dzisiaj: 26, wczoraj: 777
ogółem: 3 021 311

Remis jak porażka

• autor: rks1955, 2013-10-06 12:09

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Chełmianki z Omegą w Starym Zamościu. Tym samym gospodarze zdobyli swój pierwszy punkt w rozgrywkach III ligi piłkarskiej.

Nie takich wieści oczekiwaliśmy ze Starego Zamościa. Mecz z outsiderem trzeciej ligi powinniśmy wygrać, jednak już pierwsza połowa pokazała, że zdobycie kompletu oczek nie będzie łatwe. Chełmianka przystąpiła do gry w nowych strojach koloru zielonego firmy "errea", które zakupił jeden ze sponsorów.

Pierwsze minuty spotkania nie były emocjonujące, więcej działo się na trybunach, gdzie miejscowi kibice prowadzili utarczki słowne z sympatykami Chełmianki. Dopiero po pół godzinie meczu zrobiło się ciekawie pod obiema bramkami. Najpierw w 33 minucie spotkania w dogodnej sytuacji znalazł się Kamil Droździel, jednak znakomicie zachował się Mateusz Budzyński. 120 sekund później powinniśmy objąć prowadzenie. Po rzucie wolnym ładnie uderzał "z główki" Mateusz Olszak, ale piłka zamiast wpaść do bramki, odbiła się od poprzeczki. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się umieścić piłki w siatce i do przerwy wynik brzmiał 0:0.

W przerwie spotkania trener Bożyk, z konieczności dokonał jednej zmiany. Łukasza Kuśmirka, który zgłosił uraz zastąpił Tomek Borys. Od pierwszych minut drugiej połowy nasi piłkarze starali się przejąć inicjatywę i udowodnić swoją wyższość na boisku. Chwilę po rozpoczęciu gry, piłkę głową uderzał Łukasz Młynarski, jednak minimalnie nad poprzeczką. Pięć minut później swoją szansę mieli piłkarze Omegi, ale po strzale Piotra Fulary z rzutu wolnego Mateusz Budzyński "na raty" złapał piłkę. W 53 minucie spotkania Artur Bożyk wprowadził do gry Bartka Wasiluka, który zmienił Michała Kobiałkę. Od początku było widać wielką ochotę do gry popularnego "Wasyla", który walczył o każdy metr boiska.

Pomimo naszej optycznej przewagi nie potrafiliśmy stworzyć dogodnych sytuacji bramkowych i dopiero końcówka meczu rozgrzała prawie 400 osobową widownię. W tym czasie w naszym zespole pojawili się Paweł Fornal i Marek Grzywna, zastępując Wróbla i Młynarskiego. Najpierw mieliśmy kontrę po zgraniu piłki Wójcika do Tywoniuka. Jednak ten drugi, po ograniu zawodnika Omegi w środku pola, zbyt długo "holował" piłkę, a gdy ją już dograł, Krzysztof Bodziak był na pozycji spalonej. Chwilę później, w 84 minucie meczu znowu mieliśmy znakomitą szansę na gola. Akcję rozpoczął Tomek Borys, który dograł piłkę do Wójcika, ten przeciągnął na prawe skrzydło do Olszaka, który w swoim stylu dośrodkował  w pole karne. Najpierw próbował uderzać popularny "Wójo", ale minął się z piłką, która trafiła do wchodzącego z lewej strony Pawła Fornala. Niestety jego strzał minimalnie minął lewy słupek bramki bronionej przez Kowińskiego. Cztery minuty później, akcję meczu przeprowadził Piotr Wójcik, który otrzymał znakomite podanie z głębi pola od Krzysztofa Bodziaka. Będąc w sytuacji sam na sam został sfaulowany przez bramkarza gości i prowadzący zawody sędzia Piotr Kozłowski z Lublina odgwizdał "jedenastkę". Przy okazji golkiper gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął rezerwowy bramkarz Omegi Mateusz Bojar. Rzut karny wykonywał Mateusz Olszak. Ku rozpaczy grupy kibiców z Chełma, jego strzał  z jedenastu metrów trafił w słupek i wyszedł w pole. W doliczonym czasie gry mieliśmy jeszcze jedną szansę na zdobycie zwycięskiego gola. Po dośrodkowaniu Bodziaka  w pole karne, strzelał Mateusz Tywoniuk, ale tylko w boczną siatkę.

Chwilę później sędzia zakończył spotkanie, w którym Omega Stary Zamość zdobyła historyczny pierwszy punkt w rozgrywkach trzeciej ligi piłkarskiej. O tym meczu musimy jak najszybciej zapomnieć, aby za tydzień w spotkaniu z Orlętami Radzyń odrobić stracone punkty.

W niedzielnym spotkaniu obie drużyny wystąpiły w składach:

Omega Stary Zamość: Kowiński - Nowosad, Denis, Droździel (89' Mateusz Bojar), Fulara, Kamiński, Mikulski, Nizioł (73' Ramian), Andrade, Solecki, Turczyn.

CHEŁMIANKA: Budzyński: Bodziak, Batata, Krzyżak, Kuśmirek (46' Borys), Tywoniuk, Kobiałka (53' Wasiluk), Młynarski (77' Grzywna), Olszak, Wróbel (77' Fornal), Wójcik.

żółte kartki: Kamiński, Denis, Turczyn, Andrade ( Omega) - Borys (Chełmianka)

czerwona kartka: Kowiński (Omega) 88'