dzisiaj: 229, wczoraj: 419
ogółem: 2 198 351

Orlęta wygrywają w Chełmie

• autor: rks1955, 2013-10-13 16:45

Trzynasta kolejka spotkań III liga nie była szczęśliwa dla Chełmianki. Nasi piłkarze ulegli na własnym stadionie Orlętom Radzyń Podlaski 0:2(0:1).

Goście wyszli na prowadzenie w 14 minucie meczu po celnym strzale Zmorzyńskiego, Biało-zieloni w pierwszej części gry grali bardzo słabo i nie stworzyli sobie dogodnych sytuacji bramkowych. W drugiej części nasza gry była dużo lepsza, jednak nie potrafiliśmy umieścić piłki w siatce. Najlepszą okazję miał Paweł Fornal w 73 minucie meczu, jednak będąc w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek ze Stężałą. W końcówce spotkania goście przeprowadzili kontrę, po której były zawodnik Chełmianki, Damian Ruseicki umieścił piłkę w siatce, zdobywając drugiego gola dla Orląt.

Na pewno nie takiego wyniku oczekiwali kibice zgromadzeni na chełmskim stadionie. To był kolejny słaby mecz naszych piłkarzy, którzy w niczym nie przypominali zespołu, który ogrywał Polonię, Avię czy Hetmana Zamość. Już za tydzień, w Sanoku zagramy ze Stalą, która w Kraśniku została rozgromiona 6:0. Miejmy nadzieję, że szkoleniowiec i piłkarze wyciągną odpowiednie wnioski, aby nie powtórzyć błędów z ostatnich dwóch spotkań. Z takimi zespołami zdobywanie punktów powinno być normą.

W dzisiejszym meczu zespoły wystąpiły w składach:

Chełmianka: Szokaluk, Bodziak, Borys, Krzyżak (87' Grzywna), Tywoniuk, Batata (62' Wróbel), Fornal, Wójcik, Wasiluk (46' Kobiałka), Młynarski (46' Fiedeń), Olszak

Orlęta Radzyń Podlaski: Stężała, Komar, Łakomy, Leszkiewicz, Ptaszyński, Tymosiak (88' Kot), Zarzecki, Zmorzyński (90' Pliszka), Król (75' Struk), Hołoweńko (81' Rusiecki)

Żółte kartki: Wasiluk, Kobiałka (Chełmianka) - Zarzecki, Ptaszyński (Orlęta)

widzów około 400, sędziował Piotr Kasperski (Lublin)

Oto skrót relacji jak była prowadzona na stronie w trakcie meczu:

Na szczęście w Chełmie przestało padać, oto skład Chełmianki

Szokaluk - Bodziak, Borys, Krzyżak, Tywoniuk, Batata, Fornal, Wójcik, Wasiluk, Młynarski, Olszak. Na ławce: Budzyński, Fiedeń, Garbacz, Grzywna, Kobiałka, Kuśmirek, Wróbel

Mecz poprowadzą sędziowie z Lublina. Jako główny Kasperski, pomagają mu Różyński i Myc

Chełmianka wystąpi dziś w nowych strojach ufundowanych przez jednego z kibiców Chełmianki

1' początek spotkania

10' Zablokowany strzał Bataty

14' Niestety 0:1 Piotr Zmorzyński zdobywa bramkę dla Orląt.

21' Niecelny strzał Fornala

31' Żółta karta dla zawodnika Orląt. Upomniany Zarzecki

43' Kolejna żółta kartka dla zawodnika gości, tym razem upomniany Ptaszyński

45' zawodnik gości faulowany przez Bartka Wasiluka, sędzia upomina zawodnika Chełmianki żółtą kartką

45'+1 Koniec pierwszej połowy, bardzo słabej w wykonaniu Chełmianki. Dużo strat piłki w środku pola, ani jednego strzału w światło bramki.

Początek drugiej części gry. Trener Bozyk dokonał dwóch zmian. Fiedeń wchodzi  za Młynarskiego, natomiast Bartka Wasiluka zmienia Michał Kobiałka

47' dobra akcja Chełmianki, na strzał z 16 metrów decyduje się Sergio Batata, jednak minimalnie przestrzelił

62' Batata opuszcza plac gry, w jego miejsce Oskar Wróbel. Lepsza gra biało-zielonych po przerwie

64' uderza Michał Kobiałka, Stężała udanie interweniuje

73' Powinniśmy doprowadzić do wyrównania. Paweł Fornal w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Stężała znakomicie interweniuje i w dalszym ciągu na tablicy 0:1

81' Tym razem piłkę po strzale Zmorzyńskiego z linii bramkowej wybija Krzysztof Bodziak. Po chwili na boisku pojawia się były gracz Chełmianki Damian Rusiecki, który zastępuje Hołoweńkę.

85' Niestety, chyba koniec naszych marzeń o remisie w dzisiejszym meczu. Wprowadzony przed kilkoma minutami Rusiecki wykańcza kontrę gości po rajdzie Zmorzyńskiego. Chełmianka - Orlęta 0:2

87' Zmiana w Chełmiance. Marek Grzywna za Mateusza Krzyżaka

90'+1 Olszak z około 25 metrów nad poprzeczką

90'+4 Koniec meczu. Chełmianka przegrywa z Orlętami 0:2 i spada na 5. miejsce w tabeli III ligi