dzisiaj: 50, wczoraj: 777
ogółem: 3 021 335

W Sanoku "na piątkę" ! /materiały video/

• autor: daroo64ch, 2013-10-19 18:00

Na piątkę spisali się biało-zieloni w wyjazdowym meczu ze Stalą Sanok. Nasi piłkarze rozgromili gospodarzy 5:0(1:0) i jest to najniższy wymiar kary dla Stalowców.

Już do przerwy powinniśmy prowadzić kilkoma bramkami, jednak nie potrafiliśmy wykorzystać wielu znakomitych sytuacji, w tym rzutu karnego. Duża w tym zasługa Jakuba Januszczaka, nominalnego zawodnika z pola, który z konieczności od 32 minuty meczu musiał stanąć między słupkami. Chwilę wcześniej Paweł Fornal mijając bramkarza Stali, Tomasza Zajączkowskiego został sfaulowany i prowadzący zawody sędzia Burak z Zamościa, oprócz podyktowania rzutu karnego pokazał czerwoną kartkę golkiperowi miejscowych. Niestety swojej szansy na powiększenie dorobku bramkowego nie wykorzystał Sergio Batata. Jego strzał z 11 metrów był sygnalizowany i Januszczak popisał się udaną interwencją, czym wzbudził aplauz miejscowych kibiców. Podopieczni Artura Bożyka grali cały czas wysokim pressingiem, atakując gospodarzy już pod ich polem karnym. Jedynego gola w tej części gry strzelił  w 16 minucie meczu Piotr Wójcik po dograniu piłki przez Mateusza Olszaka.

Po przerwie worek z bramkami rozwiązał się, chociaż w dalszym ciągu nie grzeszyliśmy skutecznością. Kolejne gole zdobywali Mateusz Olszak w 65 (karny) i 83 minucie meczu, Marcin Fiedeń w 84 minucie oraz ponownie Piotr Wójcik z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Jak wielką mieliśmy przewagę, obrazuje fakt, iż w całym meczu piłkarze Stali oddali jeden celny strzał na bramkę Szokaluka (70 minuta Szałamaj),  a na palcach jednej ręki można policzyć sytuacje kiedy dochodzili do pola karnego Chełmianki. Cieszy wysokie zwycięstwo i łatwość z jaką nasi zawodnicy stwarzali sytuacje bramkowe. Martwi natomiast indolencja strzelecka biało-zielonych. Gdyby nie to mogliśmy odnieść rekordowo wysokie, dwucyfrowe zwycięstwo.

W sobotnim meczu zespoły wystąpiły w składach:

Stal Sanok: Zajączkowski, Kokoć (75' Poliniewicz), Łuczka, Węgrzyn (71' Karol Adamiak), Januszczak, Kamil Adamiak (32' Jaklik), Lorenc, Ząbkiewicz, Józefiak, Sobolak, Szałamaj.

Chełmianka : Szokaluk, Fiedeń, Grzywna (60' Krzyżak), Batata, Tywoniuk, Bodziak (69' Wróbel), Kobiałka, Młynarski, Fornal (70' Wacewicz), Olszak, Wójck.

żółte kartki: Januszczak, Karol Adamiak

czerwone kartki: Zajączkowski 30'

Mecz obejrzało około 200 widzów, w tym 40 z Chełma, sędziował Piotr Burak (Zamość)