Remis w meczu walki /materiały wideo/.

• autor: daroo64ch, 2013-10-27 13:46

Remisem 1:1(1:1) zakończył się niedzielny mecz Chełmianki z faworyzowaną Resovią. Spotkanie od początku było emocjonujące, a piłkarze obu drużyn walczyli o każdy metr boiska.

Galeria zdjęć

chelmianka-resovia-27-10-2013-fot-d-palica-5112286.jpg chelmianka-resovia-27-10-2013-fot-d-palica-5112287.jpg chelmianka-resovia-27-10-2013-fot-d-palica-5112290.jpg

Na prowadzenie wyszliśmy w 26 minucie meczu. Po błędzie obrońcy gości, piłkę przechwycił Krzysztof Bodziak i szybkim podaniem uruchomił Mateusza Olszaka. Napastnik biało-zielonych minął zwodem dwóch zawodników Resovii i w sytuacji sam na sam z Pietryką, pewnie strzelił w prawy róg bramki, wprawiając w euforię ponad 700 osobową widownię. Niestety nasza radość trwała tylko sześć minut. W niegroźnej sytuacji, piłkę wybijał Paweł Szokaluk, jednak zbyt lekko. Ta trafiła do piłkarza Resovii, który zgrał ją głową do Mateusza Świechowskiego. Byłemu piłkarzowi Stali Mielec nie pozostało nic innego jak lobem umieścić piłkę w siatce. Do końca pierwszej części mecz był wyrównany, ale w 41 minucie mogliśmy ponownie objąć prowadzenie. Pięknym strzałem z około 16 metrów popisał się Sergio Batata, ale  bramkarzowi biało-czerwonych w sukurs przyszła poprzeczka.

Drugą część gry lepiej rozpoczęli piłkarze z Rzeszowa. Tym razem dwukrotnie, w 49 i 51 minucie spotkania goście obili poprzeczkę naszej bramki. Mecz robił się coraz bardziej nerwowy, miedzy innymi dzięki słabo sędziującemu ten mecz arbitrowi z Dębicy, który swoimi błędnymi decyzjami stwarzał gorącą atmosferę na boisku, trybunach i ławkach rezerwowych obu drużyn. W 57 minucie meczu Resovia zdobyła swojego drugiego gola po rzucie wolnym, na szczęście sędzia sygnalizował rzut pośredni a piłka został uderzona bezpośrednio do bramki bronionej przez Pawła Szokaluka. Chwilę wcześniej faulowany był Mateusz Krzyżak, jednak nie wiadomo dlaczego sędzia Kantor odgwizdał przewinienie naszego obrońcy i rzut wolny pośredni dla gości.

Do końca spotkanie było emocjonujące. Oba zespoły kończyły mecz w 10-tkę, po dwóch żółtych i w konsekwencji czerwonych kartkach swoich piłkarzy. Najpierw, w 81 minucie boisko opuścił Dawid Cempa, a w 90 minucie taki sam los spotkał kapitana Chełmianki, Mateusza Tywoniuka. W samej końcówce mieliśmy jeszcze dwa rzuty rożne, ale wynik nie uległ zmianie. Po meczu walki spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 1:1.

W niedzielnym spotkaniu zespoły wystąpiły w składach:

Chełmianka: Szokaluk, Batata, Fiedeń, Krzyżak, Tywoniuk, Bodziak (80' Wróbel), Wasiluk (66' Kobiałka), Młynarski (80' Borys), Fornal, Wójcik, Olszak

Resovia: Pietryka, Brągiel, Cempa, Domoń, Jaroch, Nikanovych, Kozybek, Świechowski, Szkolnik, Ogrodnik, Zieliński (73' Madeja).

żółte kartki: Tywoniuk dwie (Chełmianka) - Cempa dwie, Ogrodnik (Resovia)

Czerwone kartki : Tywoniuk (90' za dwie żółte) - Cempa (81' za dwie żółte)

Sędziował (słabo): Paweł Kantor (Dębica)

widzów : 700

Oto skrót relacji tekstowej jaka była prowadzona w trakcie meczu na stronie:

Pogoda dopisuje, niebo tylko zachmurzone. Około 20 stopni Celsjusza, a mamy przecież koniec października.
Zaczniemy w składzie: Szokaluk - Fiedeń, Santos, Krzyżak, Bodziak, Tywoniuk, Wasiluk, Młynarski, Fornal, Wójcik, Olszak. Na ławce: Budzyński, Borys, Grzywna, Garbacz, Kobiałka, Wacewicz, Wróbel.
1' Mecz rozpoczęli piłkarze Resovii
10' rzut wolny dla Chełmianki, ale bez zagrożenia dla Resovii,5' Groźna kontra Resovii, Bodziak wybija piłkę na róg, w kolejnej akcji mamy rzut wolny dla Resovii, po dośrodkowaniu główką obok bramki
14' rzut rożny dla CHełmianki i znów bez efektu.
18' CHełmianka wyprowadza kontrę, przerwaną faulem. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zaskoczyło Pietrykę, który wybija piłkę na róg.
Mecz wyrównany, godny pojedynku na szczycie
26' GOOOOL dla biało-zielonych. Świetna akcja zespołowa, którą wykańcza Mateusz Olszak. 1:0 !!! A całą akcję rozpoczął Krzysio Bodziak.
27' Żółta kartka dla Cempy.
31' Było groźnie pod bramką CHełmianki. Szokaluk świetnie broni strzał głową. Rzut rożny dla Resovii.
32' Gol dla przyjezdnych po błędzie Pawła Szokaluka. 1:1. Bramkę zdobywa Mateusz Świechowski
36' mamy kolejną akcję naszego zespołu zakończoną strzałem w światło bramki.
41' rzut rożny dla CHełmianki, Batata strzela w poprzeczkę. Mogliśmy ponownie objąć prowadzenie.
45' + 1 Sędzia kończy pierwszą połowę. Na razie remis 1:1.
49' rzut wolny dla Resovii, Świechowski trafia w poprzeczkę.
51' I znów poprzeczka ratuje chełmski zespół
57' Dziwna decyzja sędziego, dyktuje wolny dla Resovii, po nakładce na Krzyżaku. Resovia strzela z wolnego, piłka w bramce CHełmianki, sędzia nie uznaje bramki.
65' zmiana w naszym zespole - Kobiałka za Wasiluka.
72' - żółta kartka dla Tywoniuka, za rzekome udawanie, decyzja sędziego rozgrzała trybuny.
73' - zmiana w Resovii, Madeja zmienia Zielińskiego.
79' podwójna zmiana w CHełmiance - Wróbel za Bodziaka, Za Młynarskiego Borys.
81' druga żółta kartka dla Cempy i Chełmianka gra z przewagą.
87' żółta kartka dla Ogrodnika.
90' +1 druga żółta dla Tywona, Siły się wyrównały.
90' +4 Dwa kolejne rzuty rożne dla biało-zielonych bez efektu i sędzia odgwizduje koniec spotkania.

Skrót meczu: