Powtórka sprzed roku mile widziana.

• autor: rks1955, 2013-10-31 16:30

Do Kraśnika udaje się Chełmianka, aby rozegrać mecz XVI kolejki spotkań trzeciej ligi lubelsko-podkarpackiej. Dla naszego zespołu powinno to być ostatnie spotkanie rundy jesiennej, jednak jak wiemy, podopiecznych Artura Bożyka czeka jeszcze zaległa potyczka z Karpatami Krosno oraz prawdopodobnie dwa mecze awansem z rundy wiosennej.

Ponad rok temu, 7 października nasi piłkarze grając w Kraśniku ze Stalą, pewnie pokonali gospodarzy 3:1(2:0) po bramkach Wasiluka, Górniaka i Bali. Honorowego gola dla Kraśniczan uzyskał Damian Rusiecki. Dla naszej drużyny było to dopiero trzecie zwycięstwo w tamtym sezonie i dziewiąty zdobyty punkt. Od tego czasu wiele się zmieniło, Chełmianka jest czołowym zespołem w lidze i znakomicie sobie radzi w meczach wyjazdowych. Piłkarze z Kraśnika również prezentują się nieźle, chociaż przedsezonowe aspiracje były chyba trochę większe, niż obecna pozycja w tabeli. Patrząc na dotychczasowe spotkania rozgrywane na własnych stadionie (cztery zwycięstwa i trzy porażki), należy przyznać, że Stal jest zespołem bezkompromisowym. W Kraśniku lepsi okazali się piłkarze Lublinianki, Tomasovii i JKS-u. Na pewno duże znaczenie ma fakt, że po meczu z Sokołem Sieniawa na kilka kolejek zawieszeni zostali trener Dariusz Matysiak i dwaj czołowi piłkarze tego klubu, czyli Marcin Wojtaszek i Tomasz Ryczek. Wojtaszek już wrócił do gry, natomiast szkoleniowiec i drugi z piłkarzy powinni jeszcze pauzować w meczu z Chełmianką. Nie zagra także Witalij Melnyczuk, który w ostatnim meczu ligowym otrzymał czwarty żółty kartonik. Biało-zieloni również mają swoje kłopoty. Kontuzje leczą Daniel Krakiewicz i Łukasz Kuśmirek, na lekki uraz narzekał ostatnio Marek Grzywna i nie był brany przy ustalaniu składu na Resovię. Być może w niedzielę będzie już zdolny do gry i na pewno jego obecność się przyda, gdyż za czwartą żółtą kartkę będzie pauzował kapitan naszego zespołu, Mateusz Tywoniuk. Pozostali piłkarze Chełmianki są zdolni do gry i zapowiadają grę o trzy punkty. Tak jak w meczu z Resovią chcemy oglądać walkę naszych zawodników o każdy metr boiska przez pełne 90 minut.

Do Kraśnika wybiera się spora grupa chełmskich kibiców, ich doping na pewno przyda się naszym piłkarzom. Sympatycy, którzy nie będą mogli być na stadionie Stali mogą skorzystać z relacji na żywo, którą jak zwykle powinna przeprowadzić tv internetowa kraśnik. Niedziela, 3 listopada od godziny 12.00. Wystarczy kliknąć tutaj:

Stal Kraśnik - Chełmianka