dzisiaj: 128, wczoraj: 234
ogółem: 3 015 170

Porażka w Kraśniku

• autor: rks1955, 2013-11-03 18:56

Nie udał się wyjazd do Kraśnika piłkarzom Chełmianki. Biało-zieloni przegrali z miejscową Stalą 0:2(0:1) i po XVI kolejce zajmują szóste miejsce w tabeli III ligi.

Już przed spotkaniem było wiadomo, że o dobry wynik nie będzie łatwo. Przetrzebiony kontuzjami i kartkami skład drużyny spowodował, że trener Artur Bożyk nie miał zbyt dużego pola manewru. Na mniejsze lub większe urazy od pewnego czasu uskarżają się Łukasz Kuśmirek, Marek Grzywna i Daniel Krakiewicz, natomiast za kartki odpoczywał kapitan, Mateusz Tywoniuk.

Pomimo takiej sytuacji kadrowej liczyliśmy na dobry występ biało-zielonych, a przed wszystkim zdobycz punktową. Pierwsze minuty meczu były wyrównane. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć dogodnych sytuacji bramkowych. Groźniejsze sytuacje mieliśmy przy okazji rzutów wolnych i rożnych egzekwowanych przez oba zespoły. U gospodarzy strzelał Pietroń, natomiast w Chełmiance Oskar Wróbel. Później lekką przewagę uzyskali miejscowi, a najlepszą sytuacje miał w 26 minucie Marcin Chrzanowski, który nie potrafił wykończyć doskonałego podania Drozda. Minutę później z około 20 metrów strzelał Mateusz Olszak, ale jego uderzenie minęło o kilka metrów prawy słupek bramki Mazura. Kilka minut później ładnie strzelał z półwoleja Filip Drozd, na szczęście niecelnie. Gdy wydawało się, że pierwsza część meczu zakończy się bezbramkowym rezultatem, w 40 minucie spotkania kontrowersyjne decyzje podjął sędzia Śledź z Białej Podlaskiej. Najpierw w odległości około 20 metrów od bramki Szokaluka odgwizdał faul Młynarskiego. Minutę później piłkę z rzutu wolnego uderzał Pietroń, ta odbiła się od pleców jednego z piłkarzy gospodarzy stojącego obok muru i leciała w stronę bramki. W tym czasie z pozycji spalonej wbiegał w pole bramkowe Daniel Szewc. Bramkarz Chełmianki końcami palców wybił piłkę przed siebie, jednak ta trafiła do czyhającego na dobitkę piłkarza Stali, który bez problemu umieścił futbolówkę w siatce. Nie pomogły protesty naszych zawodników. Z drugiej strony jak sędzia boczny miał widzieć pozycję spaloną zawodnika gospodarzy, skoro był źle ustawiony i nadążył za akcją (filmik z meczu od 06:01). Arbiter wskazał na środek boiska. Rezultatem 1:0 zakończyła się pierwsza część gry.

Zaraz po przerwie, w 48 minucie mieliśmy rzut wolny z około 22-23 metrów od bramki niebiesko-żółtych. Ładnym strzałem popisał się Mateusz Olszak, niestety minimalnie niecelnym. Kilka minut później podobną sytuację mieli piłkarze Stali. Na bramkę uderzał Damian Pietroń, ale piłka, tym razem na nasze szczęście minęła spojenie słupka z poprzeczką. Minutę później biało-zieloni wyprowadzili szybką kontrę zainicjowaną przez Młynarskiego. Piłka trafiła na lewą stronę do Wróbla, który odegrał ją do Olszaka. Popularny "Oli" zagrał dalej do wbiegającego z prawej strony w pole karne Piotra Wójcika, który bez namysłu uderzył z półwoleja. Niestety piłka po strzale z około 20 metrów, przeleciała na poprzeczką bramki strzeżonej przez Mazura.

W 61 minucie spotkania gospodarze zdobyli drugiego gola po szybkiej kontrze lewą stroną boiska. Do piłki zgranej na 6 metr przez Chrzanowskiego dobiegł najlepszy strzelec Stali, Filip Drozd i pewnym strzałem obok interweniującego Pawła Szokaluka umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu przewagę uzyskali nasi piłkarze, jednak żadnej z sytuacji bramkowych nie potrafili zamienić na gola. Groźnie uderzał Krzyżak, w dogodnej sytuacji znalazł się Olszak oraz pod koniec meczu indywidualną akcją popisał się Bodziak. Strzał tego ostatniego znakomicie obronił bramkarz Stali. Ostatecznie Stal pokonała Chełmiankę 2:0(1:0) będąc w przekroju całego spotkania zespołem minimalnie lepszym.

Wracając jeszcze do pracy sędziego, należy wspomnieć o sytuacji z 85 minuty meczu. Mający na swoim koncie żółtą kartkę Łukasz Młynarski wykonywał rzut wolny przy narożniku boiska. Po uderzeniu piłki w pole karne, główny przerwał grę, sygnalizując zbyt wczesne zagranie piłki. Podbiegł do naszego piłkarza i pokazał mu drugi żółty kartonik, a po chwili wyciągnął kartkę koloru czerwonego.

Po sobotnich i niedzielnych meczach Chełmianka zajmuje szóste miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem 24 punktów. Za tydzień pauzujemy, natomiast ostatni mecz rundy jesiennej zagramy z Karpatami Krosno, w środę, 13 listopada o godzinie 13.00 na Stadionie Miejskim w Chełmie. Będzie to zaległe spotkanie VII kolejki.

W niedzielnym spotkaniu obie drużyny wystąpiły w składach:

Stal Kraśnik: Mazur, Leziak, Pietroń, Matysiak, Gawron, Pacek (72’ Bolkit), Kłyk, Chamera, Szewc (93’ Kalisz), Drozd, Chrzanowski (89’ Hudzik).

CHEŁMIANKA: Szokaluk, Bodziak, Borys, Batata, Krzyżak, Fornal (89’ Garbacz), Młynarski, Wasiluk (63’ Kobiałka), Wróbel (83’ Fiedeń), Wójcik, Olszak.

Sędziował Mariusz Śledź (Biała Podlaska)