dzisiaj: 311, wczoraj: 540
ogółem: 2 198 014

W Przemyślu zaczniemy rundę wioseną.

• autor: rks1955, 2013-11-16 20:02

W niedzielne popołudnie meczem z Polonią w Przemyślu biało-zieloni zainaugurują rundę wiosenną trzeciej ligi lubelsko-podkarpackiej.

Po niezbyt udanym zakończeniu rundy jesiennej (1 pkt w 3 meczach) nasi piłkarze mają szansę udowodnić, że potrafią walczyć na boisku przez pełne 90 minut, a przede wszystkim grać efektywnie, czyli zdobywać punkty.

Jak pokazały mecze rozgrywane w pierwszej części sezonu, zespoły są bardzo wyrównane i nie ma w tej lidze faworytów. Każdy z zespołów miał swoje lepsze i gorsze "momenty", jedynie rewelacyjny beniaminek z Jarosławia, JKS oraz rzeszowska Resovia potrafili utrzymać równą formę przez większą część rozgrywek.

Nasi piłkarze mają o co walczyć, gdyż ewentualna wygrana może dać Chełmiance spokojniejszą przerwę w rozgrywkach. Gospodarze niedzielnej potyczki, przemyska Polonia, pomimo swojej pozycji w tabeli (15 miejsce - 14 punktów) na pewno będzie trudnym przeciwnikiem. W historii naszych spotkań rozgrywanych na obiekcie w Przemyślu, zawsze była nam ciężko zdobywać punkty. W sezonie 2010/11 przegraliśmy 2:4(1:3), a najlepiej z naszych zawodników pamięta ten mecz Piotr Wójcik, zdobywca drugiej bramki dla Chełmianki. Rok później było już dużo lepiej. W debiucie trenerskim Artura Bożyka, pokonaliśmy gospodarzy 1:0(1:0) po pięknej bramce Daniela Krakiewicza. W ubiegłym sezonie nie mieliśmy już nic do powiedzenia. Pomimo prowadzenia 1:0 po bramce Bartka Wasiluka, musieliśmy pogodzić się z porażką 1:3. Jak widać ciężko jest przywieźć korzystny wynik z Przemyśla. Obecna drużyna Polonii prezentuje się dużo gorzej od ubiegłorocznego zespołu i tą sytuację należy wykorzystać. Tylko wyjazdowe zwycięstwo może odmienić nastroje chełmskich kibiców po ostatnim spotkaniu z Karpatami. Optymistyczne jest to, że już gorzej grać jak w drugiej połowie meczu z Krosnem nie można.

Wszystko w nogach naszych piłkarzy, którzy powinni jutro wystąpić w optymalnym składzie (oprócz kontuzjowanych Krakiewicza, Grzywny, Kuśmirka nikt nie pauzuje za kartki). Liczymy na dobre wieści z grodu nad Sanem.