Tego się nikt nie spodziewał.

• autor: rks1955, 2013-11-17 19:22

Nie takiej inauguracji rundy wiosennej oczekiwali kibice Chełmianki. W niedzielnym meczu III ligi lubelsko-podkarpackiej nasi piłkarze przegrali 0:2 (0:0) i po I serii meczów rundy rewanżowej plasują się na 10. miejscu w tabeli III ligi.

Niedzielne spotkanie rozgrywane było przy pięknej, słonecznej pogodzie. Z pierwszej części meczu warto zapamiętać ładny strzał z rzutu wolnego Marcina Fiedenia, po którym piłka przeleciała około metr od słupka bramki bronionej przez Krawczaka. Na drugą połowę bardziej zmotywowani wyszli Poloniści. Uzyskali lekką przewagę i na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw ładnym strzałem z główki popisał się 41-letni Waldemar Jaroch, na szczęście piłka uderzyła w słupek i wyszła w pole. Później w głównej roli wystąpił najlepszy snajper miejscowych, Arkadiusz Gosa. W 64 minucie spotkania ładnie wymienił piłkę z Krystianem Kazkiem, wbiegł między naszych środkowych obrońców i ładnym plasowanym strzałem z około 17 metrów pokonał Pawła Szokaluka. Po tym golu można było oczekiwać, że nasi piłkarze wezmą się do odrabiania strat, ale nic takiego nie nastąpiło. Przeciwnie, to Polonia w dalszym ciągu miała inicjatywę. Sześć minut później, Gosa pokazał, że nieprzypadkowo plasuje się na czele strzelców III ligi. Z rzutu rożnego dośrodkowywał sobotni nowożeniec, Krzysztof Gawłowski, a piękną "główką" popisał się snajper Polonii, który przy biernej postawie trzech naszych obrońców umieścił piłkę w siatce.

Do końca spotkania biało-zieloni próbowali atakować, ale robili to bez pomysłu, dosyć niemrawo i jedynie strzał Bataty z woleja z około 20 metrów należy uznać za godny uwagi. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem miejscowych, którzy nieznacznie poprawili swoją pozycję w tabeli.

Dla naszych piłkarzy runda zakończyła się po meczu z Resovią w Chełmie, gdyż od tego spotkania ponieśliśmy trzy porażki, grając futbol na bardzo słabym poziomie. Teraz w rozgrywkach nastąpi długa przerwa, jednak trener Artur Bożyk już ma materiał do głębokiej analizy. Na pewno muszą nastąpić pewne zmiany w grze Chełmianki, gdyż potencjał tego zespołu na pewno jest większy niż wskazują na to wyniki. Przygotowania do wiosny zaczniemy 4 stycznia 2014 r. i o wszelkich sprawach dotyczących planu gier, treningów oraz zmianach personalnych będziemy informować na bieżąco na oficjalnej stronie klubu oraz na naszym fanpagu na Facebooku.

Polonia Przemyśl - CHEŁMIANKA 2:0(0:0), widzów około 500, w tym 170 z Chełma.

1:0 Arkadiusz Gosa 64', 2:0 Arkadiusz Gosa 70'

żółta kartka: Bartłomiej Wasiluk

Polonia: Krawczak, Sedlaczek (56' Gawłowski), Jaroch, Syvyi, Sokil, Gwóźdź, Kazek, Janowski, Ovchar (85' Pikłowski), Kuźniar, Gosa (88' Kazek).

CHEŁMIANKA: Szokaluk, Bodziak, Krzyżak, Batata, Fiedeń (46' Wróbel), Tywoniuk, Wasiluk (58' Fornal), Kobiałka, Młynarski, Olszak (76' Wacewicz), Wójcik (85' Garbacz)

Skrót filmowy meczu: