Chełmianka już trenuje

• autor: rks1955, 2014-01-04 17:01

W sobotnie przedpołudnie piłkarze Chełmianki stawili się na pierwszym treningu przygotowującym do rundy wiosennej sezonu 2013/14.

Przed treningiem odbyło się spotkanie z Prezesem Gardzińskim, który przedstawił sytuację przed rozpoczęciem przygotowań. Zadanie do wykonania postawione przez Zarząd Klubu to zajęcie przez zespół miejsca w pierwszej szóstce na koniec sezonu w trzeciej lidze.

W rundzie rewanżowej w składzie biało-zielonych nie ujrzymy kilku piłkarzy. Z gry w Chełmiance zrezygnował bramkarz Paweł Szokaluk, natomiast względy zdrowotne nie pozwalają na treningi Mateuszowi Budzyńskiemu, który był wypożyczony z Górnika Łęczna. Na wiosnę nie ujrzymy także Daniela Krakiewicza. oraz nie wiadomo co będzie z Sergio Batatą, który do chwili obecnej nie powrócił z Brazylii.

Na treningu nie pojawili się Łukasz Młynarski, Bartłomiej Wasiluk, Mateusz Krzyżak oraz Mateusz Olszak, ale ich nieobecność była usprawiedliwiona sprawami osobistymi, które mieli do załatwienia. Na dzień dzisiejszy żaden z zawodników (Wasiluk, Wójcik) nie opuszcza Chełmianki na zasadzie transferu. Z nowych piłkarzy, w treningu wzięli udział bramkarz Łukasz Kijańczuk (Niedźwiadek Chełm), który wyleczył kontuzję oraz czołowy napastnik chełmskiej klasy okręgowej, Radosław Ciołek (Kłos Chełm). Ogółem, w jednostce treningowej udział wzięło 15 piłkarzy, w tym m.in. Łukasz Kuśmirek, Piotr Wójcik, Marek Grzywna, Mateusz Tywoniuk, Tomasz Borys, Paweł Fornal, Krzysztof Bodziak, Marcin Fiedeń, Michał Kobiałka, Oskar Wróbel, Damian Wacewicz, Mateusz Garbacz. Jak przekazał trener Artur Bożyk - sprawy personalne wyjaśnią się w ciągu kilku, kilkunastu najbliższych dni, gdyż chcę, aby pełny okres przygotowawczy zespół przepracował w takim składzie personalnym, w jakim wystąpi wiosną. Prowadzone są rozmowy z kilkoma zawodnikami i na pewno ktoś z tych piłkarzy wzmocni skład mojego zespołu -.

Od wtorku przygotowania ruszą pełną parą. Prowadzone są rozmowy, aby w okresie ferii zimowych przeprowadzić obóz dochodzeniowy na obiektach w Chełmie. Bardzo dobrze układa się współpraca z MOSiR-em i duże podziękowania należą się kierownikowi, Panu Andrzejowi Gruszce. Dzięki jego przychylności piłkarze będą mogli trenować w chełmskiej hali miejskiej oraz korzystać z odnowy biologicznej. Treningi będą odbywać się w hali i na powietrzu. Równie dobrze układa się współpraca z Panią Dyrektor Zespołu Szkół nr 1, gdzie piłkarze będą mogli korzystać z boiska orlik ze sztuczną nawierzchnią.

Szkoleniowiec Chełmianki jest pełen optymizmu po pierwszym noworocznym spotkaniu z zarządem i zawodnikami. Miejmy nadzieję, że wszelkie sprawy personalne szybką się wyjaśnią i w spokoju będzie można realizować założony plan przygotowań. Już we wtorek o godz. 16:00 w Chełmie odbędzie się kolejna jednostka treningowa. W tym dniu odbędzie się także kolejne spotkanie trenera z zarządem klubu i prezesem odnośnie okresu przygotowawczego oraz możliwości zorganizowania obozu dochodzeniowego w Chełmie.

Jak zwykle o wszelkich ciekawostkach z okresu przygotowawczego oraz zmianach w zespole będziemy informować na bieżąco.