dzisiaj: 12, wczoraj: 234
ogółem: 3 015 054

CHEŁMIANKA - Victoria Żmudź 4:1 (1:1) /film/

• autor: rks1955, 2014-02-01 12:08

Kolejną grę kontrolną rozegrali biało-zieloni. W sobotni wieczór, na sztucznej nawierzchni w Zamościu Chełmianka pokonała czwartoligową Victorię Żmudź 4:1(1:1).

Prowadzenie uzyskaliśmy już w 2 minucie meczu. Celnym podaniem popisał się Łukasz Młynarski, a gola zdobył Oskar Wróbel. Wyrównującą bramkę strzelił Krystian Mroczek w 25 minucie spotkania, wykorzystując nieporozumienie naszego obrońcy i bramkarza. Pomimo kilku sytuacji zarówno z jednej, jak i z drugiej strony, do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej części gry od pierwszych minut uwidoczniła się przewaga naszego zespołu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 62 minucie ponownie objęliśmy prowadzenie po celnym strzale Bartłomieja Błacha. Osiem minut później było już 3:1, po skutecznym wykończeniu akcji przez Damiana Wacewicza. Kropkę nad i postawił Bartek Błach w 80 minucie meczu, ustalając wynik końcowy na 4:1. Ogólnie należy pochwalić cały zespół za zaangażowanie oraz realizację założeń taktycznych trenera Bożyka. Sobotnim spotkaniem piłkarze zakończyli obóz dochodzeniowy w Chełmie. W grze kontrolnej nie wzięli udziału: Marek Grzywna (przeziębienie), Marcin Fiedeń (lekki uraz) oraz Mateusz Olszak, który uzyskał zgodę klubu na grę w meczu sparingowym Legionovii (II liga wschodnia).

Chełmianka wystąpiła w składzie: Kijańczuk, Borys, Kuśmirek (Fornal), Bodziak, Krzyżak, Wróbel, Kobiałka (Huk), Młynarski, Tywoniuk, Wójcik (Błach), Ciołek (Wacewicz).

Do końca następnego tygodnia wyjaśnią się wszystkie sprawy personalne w Chełmiance. Prawdopodobnie skład zespołu zostanie wzmocniony o trzech, czterech nowych piłkarzy. Informacje odnośnie zmian kadrowych będzie można przeczytać na stronie.

Za tydzień, 8 lutego w kolejnym meczu sparingowym zmierzymy się z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Do chwili obecnej nie jest jeszcze ustalona godzina oraz miejsce spotkania.