Łukasz Jankowski wzmocnił Chełmiankę

• autor: rks1955, 2014-02-10 18:34

Łukasz Jankowski porozumiał się z Chełmianką i wiosną będzie występował w składzie biało-zielonych.

Doświadczony piłkarz ostatnie półtora roku spędził w zespole naszego rywala, świdnickiej Avii. Był tam podstawowym zawodnikiem bloku obronnego. W rundzie jesiennej obecnego sezonu rozegrał 17 spotkań zdobywając 1 gola. Na swoim koncie ma też trzy żółte kartki. W Chełmiance trener Artur Bożyk chce skorzystać z doświadczenia zawodnika i wystawiać go do gry w środku pola. Nowy nabytek Chełmianki, 26 lutego skończy 30 lat. Ma 188 centymetrów wzrostu. W sobotę po raz pierwszy wystąpił w meczu kontrolnym biało-zielonych z Tomasovią.

To jeszcze nie koniec zmian w naszym zespole. W dalszym ciągu trwają rozmowy z kilkoma zawodnikami, którzy mogliby wzmocnić skład. Na pewno będzie to bramkarz i być może zawodnik grający w linii pomocy.

autor: ArtiRKS 2014-02-14 14:40:12

Profil ArtiRKS w Futbolowo Witamy w Chełmiance ! A jeśli chodzi o pozycję na boisku, to ja raczej kojarzę Łukasza Jankowskiego jako środkowego obrońcę. Może ewentualnie można Go próbować jako defensywnego pomocnika, ale zwrotność przy jego wzroście (prawie 190cm) nie jest jego silną stroną. Może i zaskoczy na defensywnym - czemu nie - jestem za. Z nim w składzie zawsze będzie alternatywa na środku obrony i duże zagrożenie pod bramką rywali przy stałych fragmentach gry. W każdym razie, swoim skromnym zdaniem, uważam że przyda nam się doświadczony zawodnik do składu. WALKA WALKA WALKA - CHEŁMIANKA !!!