Avia lepsza w derbach Lubelszczyzny.

• autor: rks1955, 2014-03-23 18:56

Od porażki zaczęli rundę wiosenną w III lidze lubelsko-podkarpackiej piłkarze Chełmianki. Podopieczni Artura Bożyka przegrali z Avią Świdnik 0:2(0:1).

nowa-galeria-5380987.jpg nowa-galeria-5380989.jpg nowa-galeria-5380990.jpg

Pierwsze minuty spotkania należały do biało-zielonych i nic nie wskazywało, że mecz zakończy się naszą przegraną. Niestety, w 19 minucie meczu jednego z piłkarzy gości faulował Mateusz Krawczak i sędzia Burak z Zamościa wskazał na 11 metr. Nasz bramkarz wyczuł intencje Maciejewskiego, jednak piłka po jego rękach wpadła do siatki i od 20 minuty przegrywaliśmy 0:1. Pomimo naszych usilnych starań, wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W przerwie spotkania trener biało-zielonych dokonał jednej zmiany Michała Kobiałkę zmienił Paweł Fornal. Nasi zawodnicy ponownie zaczęli z werwą, natomiast goście ze Świdnika czyhali na kontry. Jedenaście minut po przerwie przeprowadzili składną akcję i po celnym strzale Jakuba Majewskiego podwyższyli wynik na 0:2. Od tego momentu nasi piłkarze postawili wszystko na jedną kartę. Co chwila kotłowało się pod bramką Avii. Efektem tego był faul na naszym zawodniku w 61 minucie spotkania i rzut karny. Niestety Łukasz Gieresz odbił piłkę po strzale Mateusza Olszaka. Do końca spotkania trener Bożyk dokonał jeszcze kilku zmian w swoim zespole próbując odwrócić losy meczu, jednak wynik nie uległ zmianie. Chełmianka pomimo niezłej gry, przegrała z Avią 0:2.

W niedzielnym meczu zespoły wystąpiły w składach:

Chełmianka: Krawczak - Bodziak, Grzywna (74' Borys), Krzyżak, Tywoniuk, Olszak (74' Wacewicz), Jankowski (68' Kuśmirek), Młynarski, Ruseicki, Kobiałka (46' Fornal), Wójcik.

Avia: Gieresz - Czępiński, Bednarek, Maciejewski, Lenart, Sadło (76' Wołodko), Orzędowski, Jeleniewski, Majewski (81' Kowalski), Mazurek, Krawiec (70' Milcz)

żółte kartki: Jankowski, Rusiecki (Chełmianka) - Lenart, Mazurek, Majewski (Avia)

widzów: 700

sędziował: Piotr Burak (OKS Zamość)