KOMUNIKAT DLA KIBICÓW

• autor: rks1955, 2014-04-01 20:16

W dniu 01.04.2014 roku w Urzędzie Miasta Chełm odbyło się spotkanie dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa podczas ostatniego meczu mistrzowskiego III ligi piłkarskiej rozegranego pomiędzy Chełmianką a Avią Świdnik.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele Urzędu Miasta, Policji, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz naszego klubu.

Uczestnicy spotkania wytknęli organizatorowi szereg uchybień dotyczących stanu bezpieczeństwa podczas meczu, takich jak:

- trzykrotne użycie pirotechniki,

- używanie niecenzuralnych słów podczas dopingu,

- załatwianie potrzeb fizjologicznych poza wyznaczonymi miejscami.

W wyniku zaistniałej sytuacji nasz klub został ukarany zakazem rozegrania najbliższych trzech spotkań mistrzowskich na stadionie w Chełmie bez udziału publiczności. Po wystąpieniu przedstawiciela klubu i złożeniu deklaracji o poprawie stanu bezpieczeństwa udało się uzyskać warunkowe zawieszenie kary do końca rundy wiosennej. Zostanie ona jednak odwieszona przy kolejnych naruszeniach regulaminu jaki obowiązuje każdego uczestnika meczu piłkarskiego na stadionie w Chełmie.

Klub przypomina, że każdy kibic może zapoznać się z w/w zasadami. Regulamin znajduje się przy wejściu na stadion na widocznej tablicy informacyjnej.

Dodatkowo w dniu 25.03.2014 roku odbyło się wspólne posiedzenie Rady Nadzorczej i Zarządu Klubu Chełmianka. Na podstawie podjętej uchwały postanowiono wystąpić do Policji o pomoc w identyfikacji osób, które użyły środków pirotechnicznych podczas ostatniego meczu. Celem identyfikacji jest nałożenie na w/w osoby Klubowych Zakazów Stadionowych, a także jeżeli nastąpią reperkusje finansowe zaistniałych sytuacji, ubieganie się na drodze cywilnej stosownych odszkodowań.

Jeszcze raz zwracamy się do wszystkich kibiców o zachowanie zgodne z regulaminem stadionu oraz sportowy doping dla swojej drużyny.

Zarząd CHKS "Chełmianka".

autor: marcelchelm 2014-04-02 10:43:18

Profil marcelchelm w Futbolowo przepraszam bardzo, a gdzie jest ta ochrona od brania pieniędzy, stoją tylko przy bramie i na koronie z założonymi rękoma jedna na drugą, a jak przyjdzie do sprawdzenia kibica to tylko tych porządniej wyglądających, ponieważ "krzykaczy" się boją, trochę winy oni powinni wziąć na siebie albo lepiej wykonywać swoje obowiązki

autor: McGregor 2014-04-02 12:15:51

Profil McGregor w Futbolowo "- używanie niecenzuralnych słów podczas dopingu,"

Jak "pikniki" klną na sędziego to nikt nie widzi problemu. A jak kibice w młynie przy dopingu zaklną to wzywają ich na komisariat i karzą się tłumaczyć albo wlepiają mandaty! I gdzie tu jest jakaś równowaga?

Dla policji najlepiej by było jak by w ogóle nikt nie przychodził na mecze!