dzisiaj: 698, wczoraj: 254
ogółem: 3 021 206

Porażka z Lublinianką

• autor: rks1955, 2014-04-06 15:06

W meczu XXI kolejki spotkań III ligi lubelsko-podkarpackiej, Chełmianka przegrała z Lublinianką 0:1(0:0). Bramkę dla gości po kuriozalnym błędzie naszego bramkarza zdobył w 47 minucie meczu Adrian Ręba.

Niestety po raz kolejny nie potrafiliśmy wykorzystać atutu własnego boiska i nie poradziliśmy sobie z przeciwnikiem, który był w naszym zasięgu. Wydawało się, że po bardzo dobrym spotkaniu w Boguchwale nasz zespół wszedł na właściwe tory. Nic bardziej mylnego. Niedługo okaże się, że powinniśmy swoje spotkania w roli gospodarza zacząć rozgrywać na wyjazdach, gdyż boisko na Stadionie Miejskim w Chełmie, to nasze "przekleństwo".

Dlaczego po raz kolejny nie potrafiliśmy wykorzystać szansy na zbliżenie się do czołówki III ligi i "odskoczenie" od zespołów z dołu tabeli ? Takie pytania na pewno zadają sobie wszyscy, począwszy od zarządu, trenera a skończywszy na kibicach Chełmianki. Przypomnę, że ostanie zwycięstwo naszych piłkarzy przy ulicy Szwoleżerów fetowaliśmy już ponad pół roku temu, 29 września 2013 roku, gdy 2:0 ograliśmy beniaminka z Sieniawy. Jak najszybciej musimy zatrzeć ten niechlubny rekord. Najbliższa okazja zdarzy się 16 kwietnia podczas meczu z Podlasiem Biała Podlaska.

Wczorajszy pojedynek rozgrywany w strugach deszczu, to typowa walka o punkty. Po raz kolejny okazało się, że wygrywa ten zespół, który strzela bramki, nieważne jakiej urody. Biało-zieloni podobnie jak w innych spotkaniach rozgrywanych w Chełmie, grzeszyli skutecznością. Pomimo naszej przewagi w polu (po czerwonej kartce Sobiecha), raziliśmy niedokładnością rozgrywanych akcji oraz brakiem wykończenia. To nie był zespół, który imponował kulturą gry i ofensywą w starciu z teoretycznie lepszą ekipą z Boguchwały. Do kolejnego spotkania z Orłem w Przeworsku pozostaje kilka dni (sobota godzina 15:00). Jak najszybciej musimy zapomnieć o meczu z Lublinianką i skupić się na kolejnym przeciwniku, Ten zespół na pewno stać na kolejne wyjazdowe zwycięstwo, wszak jesteśmy mistrzami wyjazdów.

W niedzielnym spotkaniu zespoły wystąpiły w składach:

Chełmianka: Krawczak - Bodziak (ż.k.)(66' Fiedeń), Grzywna, Borys, Tywoniuk, Młynarski, Kobiałka, Wróbel (62' Wacewicz), Rusiecki, Olszak (ż.k.), Wójcik (88' Fornal)

Rez.: Kaczan, Fiedeń, Kuśmirek, Fornal, Huk, Wacewicz, Błach

Lublinianka: Oszust (ż.k.) - Kozieł, Kursa (ż.k.), Mazurek (ż.k.), Ręba (63' Kwiatkowski), Czułowski (46' Popławski (ż.k.)x2 (cz.k.)), Gawrylak, Kucharzewski (69' Kotowicz), Sobiech (cz.k.), Kanarek (ż.k.), Majewski (ż.k.) (85' Ozimek)

sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość)

widzów: około 350

Oto zapis relacji prowadzonej w trakcie meczu:

Punktualnie o 16:00 sędzia Łaszkiewicz dał sygnał do rozpoczęcia meczu. Na stadionie około 300 widzów, brzydka pogoda, pada deszcz.

5' dośrodkowanie z prawej strony naszych piłkarzy, obrońcy gości wybijają piłkę

8' Majewski uderza z rzutu wolnego w poprzeczkę.

11' w dalszym ciągu 0:0

18' dwójkowa akcja Chełmianki, jednak zbyt głębokie podanie i Oszust wyjaśnia sytuację

22' w sytuacji sam na sam Wróbel przegrywa z bramkarzem Lublinianki, tylko róg dla nas

26' spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska. Pogoda nie ułatwia gry zarówno nam jak i gościom

29' rzut wolny dla gości z około 30 metrów. Uderzał Majewski i piłka przechodzi minimalnie nad poprzeczką.

34' Oszust wyszedł z piłką za pole karne i rzut wolny pośredni dla biało-zielonych. Strzelał Wróbel, jednak bramkarz Lublinianki łapie piłkę.

38' dośrodkowanie naszych piłkarzy z prawej strony, jednak nikt nie zamyka akcji i w dalszym ciągu bez bramek

39' żółta kartka za faul dla Mazurka, lekka przewaga Chełmianki

43' nasi piłkarze próbują zawiązać kolejną akcję, na boisko pada Olszak, jednak sędzia uznał, że nasz zawodnik symulował i ukarał go żółtą kartką. Przestał padać deszcz

45' kontra Chełmianki, Wójcik przedziera się lewą stroną boiska, na szczęście dla gości Oszust wyjaśnia sytuację.

45' + 1 sędzia kończy pierwszą część gry. Na razie na Stadionie Miejskim w Chełmie bez bramek.

17:01 nasi piłkarze rozpoczęli od środka. Jedna zmiana w Lubliniance, za Czułowskiego wchodzi Popławski

47' kuriozalny gol dla Lublinianki, Krawczak przepuszcza pod brzuchem turlającą się piłkę. Ręba strzelcem gola 0:1

54' nie układa się nam kolejny mecz rozgrywany w Chełmie. Niestety nie możemy tracić tak łatwo bramek.

56' żółta kartka dla Popławskiego za faul w środkowej strefie boiska

58' strzał Rusieckiego z około 30 metrów, mocno niecelny

62' zmiana w Chełmiance. Boisko opuszcza Oskar Wróbel, w jego miejsce pojawia się Damian Wacewicz.

63' zmiana także u gości. Schodzi strzelec gola, Adrian Ręba. Wchodzi Przemysław Kwiatkowski

64' żółta kartka za faul dla Bodziaka

66' kolejna zmiana w Chełmiance za Krzysztofa Bodziaka wchodzi Marcin Fiedeń

69' zmiana w Lubliniance za Kucharzewskiego wchodzi Kotowicz.

70' próbujemy atakować, ale proste błędy naszych piłkarzy niweczą cały wysiłek.

71' ponownie nasi piłkarze w ataku, tylko wrzut z autu dla biało-zielonych

73' rzut wolny dla Lublinianki, piłka po dośrodkowaniu opuściła pole bramkowe. Ponownie zaczął padać deszcz.

74' żółta kartka dla Kursy za faul. Rzut wolny dla Chełmianki, dośrodkowuje Młynarski, piłkę trąca głową Marcin Fiedeń i minimalnie przechodzi obok słupka. Oszust nawet się nie ruszył. Wielka szkoda. Nasza najlepsza sytuacja w drugiej części gry.

77' czerwona kartka dla zawodnika gości za brutalny faul od tyłu. Ukarany Erwin Sobiech

81' żółta kartka za symulowanie dla Majewskiego

83' w dalszym ciągu próbujemy atakować, ale Lublinianka umiejętnie przerywa nasze akcje.

85' kolejna zmiana w Lubliniance. Schodzi Majewski, wchodzi Ozimek

88' akcja Chełmianki, dośrodkowanie w pole karne, Oszust wypuszcza piłkę, rzut rożny. Zmiana w Chełmiance. Za Wójcika wchodzi Paweł Fornal.

90' Sędzia Łaszkiewicz dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry.

90' +1 zagranie ręką piłkarza Lublinianki i żółta kartka - Kanarek.

90'+ 2 niebezpieczny wślizg Popławskiego w nogi Tywoniuka. Druga żółta i czerwona kartka dla byłego piłkarza Motoru.

90'+ 3 Akcja meczu Chełmianki, uderzał Paweł Fornal tuż przy słupku. Niestety piłka nie chce wpaść do bramki gości.

90'+4 żółta kartka za przedłużanie gry dla Oszusta

90'+6' koniec meczu. Niestety przegrywamy 0:1