Chełmianka gromi Podlasie.

• autor: daroo64ch, 2014-04-16 18:30

Dwanaście lat czekali chełmscy kibice na domowy sukces w meczu z Podlasiem Biała Podlaska. W środowe popołudnie zła passa została przełamana efektownym zwycięstwem 5:1(2:0).

nowa-galeria-5454574.jpg nowa-galeria-5454575.jpg nowa-galeria-5454576.jpg

Od początku spotkania na boisku dominowali gospodarze, jednak pierwszą groźną sytuację stworzyli piłkarze z Białej Podlaskiej. W 4 minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Kamil Kocoł, ale na posterunku był Mateusz Krawczak, który udaną interwencją zażegnał niebezpieczeństwo. Kilka minut później kontuzji kolana nabawił się Łukasz Jankowski i chełmski szkoleniowiec musiał dokonać roszady w składzie. Popularnego Janka zastąpił Krzysztof Bodziak. Po chwili zmianę mieliśmy także na tablicy wyników. Piłka trafiła na 12 metr do Damiana Rusieckiego, który mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Na drugiego gola czekaliśmy do 43 minuty. W zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła do Mateusza Olszaka i popularny Oli mógł cieszyć się z 11 bramki w sezonie. W międzyczasie nasi piłkarze stworzyli kilka dogodnych sytuacji bramkowych, ale żadna nie zakończyła się skutecznym strzałem.

Druga część gry przebiegała pod jeszcze większe dyktando biało-zielonych, a skutecznym egzekutorem okazał się nasz kapitan, Piotr Wójcik, zdobywając klasycznego hattricka w 67, 70 i 73 minucie spotkania. Asysty przy bramkach zaliczyli Łukasz Młynarski i Damian Rusiecki. Gdyby nasi zawodnicy mieli lepiej ustawione celowniki, zespół Podlasia wyjechałby z Chełma z pokaźniejszym bagażem goli. Pod koniec meczu gościom udało się zdobyć honorowe trafienie, głównie za sprawą niefrasobliwości naszej obrony. Ale i tak nie mamy powodów do narzekania, wszak zwycięzców się nie sądzi. Dzięki środowej wygranej Chełmianka ma na koncie 33 punkty i awansowała na ósme miejsce w tabeli.

Tuż po meczu w świetlicy hotelu MOSiR odbyło się tradycyjne spotkanie Wielkanocne, które poprowadził kapelan Chełmianki, Ojciec Maksymilian Wasilewski. Udział wzięli piłkarze, sztab szkoleniowy i działacze biało-zielonych.

Przy okazji życzymy Naszemu Kapelanowi szybkiego powrotu do zdrowia.

W Wielką Sobotę nasz zespół rozegra kolejne spotkanie w ramach rozgrywek III ligi. O godzinie 13:00 w Krośnie odbędzie się mecz z Karpatami, rewelacją rundy wiosennej. Przypomnę, że w pięciu meczach zdobyli 13 punktów, pokonując między innymi Resovię i kraśnicką Stal.

Liczymy, że podopieczni trenera Bożyka podtrzymają dobrą formę i skutecznie powalczą o kolejne punkty.

CHEŁMIANKA - Podlasie Biała Podlaska 5:1(2:0), widzów 250, sędziował Radosław Wąsik (OKS Lublin)

1:0 Damian Rusiecki 15', 2:0 Mateusz Olszak 43', 3:0 Piotr Wójcik 67', 4:0 Piotr Wójcik 70', 5:0 Piotr Wójcik 73', 5:1 Mariusz Łukasiewicz 90'+1

CHEŁMIANKA: Krawczak - Tywoniuk, Grzywna, Borys, Fiedeń (53' Fornal), Jankowski (15' Bodziak), Kobiałka (64' Huk), Olszak (71' Wacewicz), Młynarski, Rusiecki, Wójcik.

Podlasie Biała Podlaska: Chojak - Szymański, Konaszewski, Mirończuk, Kacik, Jarzynka, Piotrowicz (45' Łukasiewicz), Kocoł, Magier (58' Romaniuk), Dudek, Wiraszka (72' Leśniak)

żółta kartka: Dudek (Podlasie)

Skrót filmowy meczu:

• czytano: [1977]

autor: ArtiRKS 2014-04-17 15:28:00

Profil ArtiRKS w Futbolowo Takie mecze chcemy w Chełmie oglądać ! WALKA WALKA WALKA CHEŁMIANKA ! DZIĘKUJEMY !