Z Tomasovią o kolejne trzy punkty.

• autor: rks1955, 2014-04-27 08:52

W minorowych nastrojach wracali tydzień temu z Krosna nasi piłkarze, po porażce z miejscowymi Karpatami. Niestety, oprócz punktów na dwa mecze straciliśmy naszego napastnika, Mateusza Olszaka, który został ukarany czerwoną kartką.

Na szczęście  w składzie mamy innych snajperów, którzy z powodzeniem mogą zastąpić popularnego "Oliego". Jest przecież Damian Rusiecki, Piotr Wójcik oraz młody Damian Wacewicz, który być może dostanie swoją szansę w dzisiejszej grze i ją wykorzysta. Nasz dzisiejszy przeciwnik, Tomasovia również zagra bez swojego super strzelca, Kamila Groborza. Podobnie jak nasz zawodnik, za czerwoną kartkę w meczu z Resovią, został ukarany pauzą w dwóch spotkaniach.

Niedzielne spotkanie jest bardzo ważne dla obu zespołów. Nasi piłkarze chcą "złapać" kontakt z Tomasovią i innymi zespołami, które mają 4-5 punktów więcej. Tym bardziej, że po wczorajszym niespodziewanym triumfie Orła Przeworsk w Boguchwale, nasza przewaga nad jedenastą drużyną w tabeli stopniała do trzech oczek. Tomaszowianie również chcą mieć spokojną końcówkę sezonu i już teraz zapewnić sobie miejsce w górnej połówce tabeli  III ligi. Kibice, którzy zdecydują się obejrzeć dzisiejszy mecz mogą liczyć na duże emocje do ostatniej minuty.

Bilans dotychczasowych spotkań pomiędzy zespołami w obecnej III lidze lubelsko-podkarpackiej jest korzystny dla biało-zielonych, jednak wszystkie dotychczasowe mecze były bardzo zacięte. Wygraliśmy cztery spotkania, jedno zakończyło się wynikiem nierozstrzygniętym i ponieśliśmy dwie porażki. Jesienią ubiegłego roku wygraliśmy w Tomaszowie 1:0, po golu zdobytym w 84 minucie z rzutu karnego przez nieobecnego dzisiaj Mateusz Olszaka.

Trzeba pamiętać, że Tomasovia, podobnie jak nasz zespół, bardzo dobrze radzi sobie w meczach wyjazdowych. W obecnych rozgrywkach tylko dwukrotnie schodziła z boiska przeciwnika jako przegrany. Jesienią ubiegłego roku w Przeworsku oraz dwa tygodnie temu w Rzeszowie. Duża w tym zasługa trenera Tomasza Orłowskiego, który przejął zespół "za pięć dwunasta" i jak widać bardzo dobrze wykonuje swoją pracę.

My liczymy na trenera Artura Bożyka i naszych piłkarzy. Spotkanie z Tomasovią musi się zakończyć kolejną wygraną naszego zespołu. Do zobaczenia na Stadionie Miejskim w Chełmie

CHEŁMIANKA - Tomasovia, niedziela godz. 16:30