dzisiaj: 98, wczoraj: 254
ogółem: 3 020 606

Chełmianka znowu zwycięska! /skrót filmowy/

• autor: daroo64ch, 2014-05-04 15:52

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach III ligi piłkarskiej odnieśli podopieczni Artura Bożyka. W niedzielnym meczu 27 serii spotkań rozegranym na Stadionie Miejskim w Chełmie pokonali rewelację sezonu, drużynę JKS Jarosław 1:0(1:0).

Zwycięską bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 19 minucie meczu Mateusz Olszak. To dwunaste trafienie naszego snajpera w tegorocznych rozgrywkach ligowych.
Od początku spotkania więcej z gry mieli biało-zieloni. Po dziesięciu minutach powinniśmy prowadzić 2:0, jednak znakomitych sytuacji bramkowych nie wykorzystał popularny "Oli". W myśl przysłowia "do trzech razy sztuka..." w końcu się udało i dziewięć minut później cały stadion eksplodował radością. Do końca pierwszej części kontrolowaliśmy przebieg spotkania, a wszelkie próby zespołu gości były umiejętnie rozbijane przez naszych piłkarzy. Druga połowa rozpoczęła się od bardziej zdecydowanych ataków zespołu z Jarosławia. Kilka razy wychodziliśmy z opresji, jednak potrafiliśmy także wyprowadzać groźne kontry. Spotkanie trzymało w napięciu kibiców do ostatniej minuty meczu, ale wynik nie uległ zmianie. Dzięki zwycięstwu Chełmianka ma już na koncie 40 punktów i plasuje się na 7. miejscu w tabeli III ligi lubelsko-podkarpackiej. Za tydzień w kolejnym meczu ligowym, w Sieniawie spotkamy się z miejscowym Sokołem. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 17:00.
W niedzielnym meczu zespoły wystąpiły w składach:
CHEŁMIANKA: Kijańczuk - Bodziak, Grzywna, Krzyżak, Fiedeń, Młynarski (63' Borys), Kobiałka (76' Huk), Wróbel (89' Błach), Olszak (83' Fornal), Rusiecki, Wójcik.
JKS Jarosław: Cisek - Gliniak, Sobol (46' Fedor), Klucznik, Barszczak, Raba, Bartłomiej Kłak, Bańka, Soczek, Piotr Kłak (46' Tyrawski), Wolan
żółte kartki: Młynarski (Chełmianka) - B.Kłak (JKS)

Sędzia dolicza 3 minuty.

89' Zmiana : Błach za Wróbla

82 Strzał Raby tuż koło słupka.

76' Zmiana w CH: Kobiałka opuszcza boisko, wchodzi Huk

75 Tym razem rzut rożny pod bramką CH, groźne zamieszanie w  polu karnym.

73' Rzut rożny dla CH, Cisek bez problemu wyłapuje piłkę.

71' Błąd obrońców JKSu niewykorzystany przez Rusieckiego.

66' Tyrowski z rzutu wolnego lekko niecelnie

63' Zmiana w CH: wchodzi Borys za Młynarskiego.

59' Najlepsza jak dotąd sytuacja dla JKSu. Z bliskiej odległości strzela Tyrowski, tuż obok słupka.

58' Żółta kartka dla Młynarskiego.

56' Piękna akcja CH zakończona główką Rusieckiego.

52' JKS coraz bardziuej naciska na CH.

49' Błąd Grzywny ale bez konsekwencji.

Początek 2. połowy.

Koniec 1. połowy.

45' Sędzia dolicza 2 minuty.

40' Było grożnie pod bramką CH, Kijańczuk długim wyjściem w pole karne ratuje sytuację

36' Rzut rożny dla CH, bez zagrożenia dla JKSu.

25' Wychodzący na czystą pozycję Olszak faulowany, sędzia daje tylko żółtą kartkę. Rzut wolny wykonał Krzyżak, jego strzał w światło bramki bez problemu broni Cisek.

21' Zawodnik JKS decyduje się na strzał z 35m, pewna interwencja Kijańczuka.

19' Do trzech razy sztuka, Mateusz Olszak po kontrze Chełmianki i mamy 1:0!!!

14' Rzut rożny dla JKS, obrońcy CH bez problemu wybijają piłkę z pola karnego.

10' Znów Olszak w wyśmienitej sytuacji, bramkarz JKS broni nogami.

4' Olszak w kontrze mija bramkarza i niestety strzela nad poprzeczką

1' Zaczynamy mecz.

Składy: Chełmianka - Kijańczuk - Bodziak, Grzywna, Krzyżak, Fiedeń, Młynarski, Kobiałka, wróbel, Olszak, Rusiecki, Wójcik. Rez. Kaczan, Błach, Borys, Fornal, Huk, Tywoniuk.

JKS Jarosław - Cisek - Gliniak, Sobol, Klucznik, Barszczak, Raba, B. Kłak, Bańka, Soczek, P. Kłak, Wolan. Rez. Romanow, Fedor, Kania, Tyrawski, Felc.