Omega pokonana /skrót filmowy/

• autor: rks1955, 2014-05-14 22:15

Pewnym zwycięstwem Chełmianki zakończył się środowy pojedynek z Omegą Stary Zamość. Nasi piłkarze w pełni zrehabilitowali się za porażkę w Sieniawie odnosząc wysokie zwycięstwo 4:0(1:0).

Galeria zdjęć

Łupem bramkowym podzielili się Oskar Wróbel 12', Damian Rusiecki 50', Paweł Fornal 64' i Damian Wacewicz 90'.

Przed spotkaniem w chełmskim zespole panowała bojowa atmosfera. Piłkarze chcieli zrehabilitować się za słaby występ w Sieniawie i zanotować kolejne domowe zwycięstwo. Po rozpoczęciu gry, zarysowała się przewaga biało-zielonych i już w 5 minucie mogliśmy objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę przyjął Mateusz Olszak, przełożył ją na lewą nogę i ... uderzył wysoko nad poprzeczką. Kilka chwil później, po dograniu piłki przez rozgrywającego dobre spotkanie Oskara Wróbla, w sytuacji bramkowej znalazł się Damian Rusiecki. Jego płaski strzał z 15 metrów ładnie obronił Marcin Mańka. Następna akcja naszego zespołu zakończyła się powodzeniem. Dalekim wykopem popisał się Łukasz Kijańczuk. Ze środka pola nastąpiło dogranie piłki na lewą stronę do Mateusza Olszaka, który dośrodkował ją w pole karne. Bramkarz Omegi strącił futbolówkę na 10 metr, ale tam już był Oskar Wróbel, który pewnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik meczu. W pierwszej części gry mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji, jednak wynik nie uległ zmianie. Po 45 minutach prowadziliśmy 1:0.

Druga połowa meczu przebiegała przy ciągłych opadach deszczu. Podopieczni Artura Bożyka osiągnęli jeszcze większą przewagę, co chwilę stwarzając zagrożenie pod bramką gości. Na drugiego gola nie czekaliśmy długo. W 50 minucie po dośrodkowaniu w pole karne ładną główką popisał się Damian Rusiecki i Mańka znowu był bezradny. W tej części spotkania piłkarze Chełmianki zdobyli jeszcze dwie bramki, a ich autorami byli Paweł Fornal w 64 minucie i Mateusz Wacewicz w doliczonym czasie gry. Kibice, którzy mimo złej aury w liczbie około 250 stawili się na stadionie, po zakończonym meczu byli w pełni usatysfakcjonowani. Wydaje się, że przegrana w Sieniawie była tylko "wypadkiem przy pracy".

W najbliższą niedzielę czeka nas kolejny, pojedynek. W ramach 30 kolejki spotkań, w Radzyniu Podlaskim zagramy z Orlętami. Przeciwnik trudny, ale nasi piłkarze nie raz udowodnili, że potrafią rozgrywać mecze wyjazdowe.

W środowym spotkaniu zespoły wystąpiły w składach:

Chełmianka: Kijańczuk - Fiedeń, Borys, Krzyżak, Tywoniuk, Kobiałka (65' Huk), Młynarski, Olszak (61' Fornal), Wróbel (68' Wacewicz), Rusiecki, Wójcik.

Omega Stary Zamość: Mańka - Luann, Paździor, Mikulski, Bojar, Diego (90' Sadowski), Kamiński, Kaznokha, Pedro Perin (55' Andrade, 82' Bartoń), Paczkowski, Lucas (72' Ramian).

Żółte kartki: Huk (Chełmianka) - Kaznokha, Kamiński (Omega)

widzów: 250

sędziował Wojciech Rek (OKS Lublin).

Skrót filmowy: