Po Walnym Sprawozdawczym w Chełmiance.

• autor: rks1955, 2014-07-12 17:48

W piątek, 11 lipca o godzinie 17:30 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Chełmskiego Klubu Sportowego "Chełmianka" Chełm.

W spotkaniu uczestniczył Wiceprezydent Chełma Stanisław Mościcki oraz trener biało-zielonych Artur Bożyk. Na początku Prezes Zarządu, Grzegorz Gardziński powitał wszystkich zebranych oraz przedstawił sprawozdania z ostatniego roku działalności klubu. Pozytywnie oceniono pracę trenera Artura Bożyka oraz wynik piłkarzy w ostatnim sezonie III ligi. Nastąpiła także poprawa w pozyskiwaniu sponsorów. Podpisano umowę z Niedźwiadkiem Chełm, dzięki której drużyna juniorów starszych będzie występowała w I wojewódzkiej lidze juniorów starszych pod szyldem Chełmianki. Celem jest ujednolicenie treningów wszystkich grup trenujących w klubie od trampkarza do juniora. Będzie prowadzona kampania mająca na celu możliwość przekazywania 1 procent podatku na rzecz Chełmianki. Poruszono także temat organizowania pomeczowych konferencji prasowych oraz zmiany godzin rozpoczęcia meczów rozgrywanych  w niedzielę, tak aby dziennikarze zdążyli zredagować artykuły meczowe. Wkrótce rozpoczną się przygotowania do obchodów 60-lecia CHEŁMIANKI. Zostanie powołany komitet organizacyjny i ustalony plan przygotowań. W trakcie zebranie jednomyślnie przegłosowano zmiany w statucie, czyli możliwość odliczania 1 % podatku, podwyższenie składki członkowskiej do 150,00 pln rocznie (poprzednia wynosiła 100,00 pln, każda osoba, która opłaci składkę otrzyma po jednym karnecie na rundę jesienną i wiosenną). W nowym sezonie do nabycia będą karnety młodzieżowe w wysokości 20,00 pln rocznie dla grup młodzieżowych Chełmianki i Niedźwiadka Chełm.

Następnie głos zabrał trener Artur Bożyk, który przedstawił sytuację kadrową zespołu. - Dogadani jesteśmy z 12 zawodnikami, którzy będą występować w nowym sezonie. prowadzone są także rozmowy z kilkoma nowymi zawodnikami., w tym z bramkarzem Nie chcemy organizować tzw. "castingów", aby nie powtarzały się sytuacje z poprzednich rund, czyli "podkupywania" piłkarzy. W dalszym ciągu trwają także negocjacje z kilkoma piłkarzami występującymi w ubiegłym sezonie w Chełmiance. Definitywnie odszedł Piotr Wójcik (Avia Świdnik), który postawił zbyt wygórowane warunki finansowe. Kilku naszych piłkarzy jest jeszcze na testach, na które dostali zgodę do klubu. Lubelski "Motor" chciał pozyskać Damiana Rusieckiego, jednak popularny "Rusiek" ma jeszcze roczną umowę z biało-zielonymi i władze klubu z Lublina nie zgodziły się na ofertę przedstawioną przez Nasz Klub. Kadra naszego zespołu zostanie zamknięta w najbliższym tygodniu. Dograne są mecze kontrolne z pierwszoligowym Górnikim Łęczna 23 lipca w Łęcznej przed ich wyjazdem na mecz ligowy do Chorzowa, Avią Świdnik - 30 lipca (w Świdniku) oraz juniorami starszymi Chełmianki. Prawdopodobnie rozegrany zostanie także mecz kontrolny z Motorem Lublin, jednak termin spotkania jeszcze nie został uzgodniony.

Po wystąpieniu trenera wypowiedział się Prezydent Mościcki. Na początku potwierdził - prace na trybunie wschodniej mają być zakończone przed rozpoczęciem rozgrywek III ligi piłkarskiej. Uzyskano dobrą cenę za beton, prace na remontowanej części trybun prowadzone są przez pracowników MOSiR-u. W przyszłym roku Miasto chce zamontować krzesełka na całej stronie trybuny, jednak zależne to jest od finansów (potrzeba 60 000 pln). Przed remontowaną częścią trybun zostanie podwyższone ogrodzenie, tak, aby można było umieszczać reklamy sponsorów. W przyszłym roku zostanie także zmieniona budka spikera. Remontowane ma być także zaplecze klubu (szatnie, natryski, itp.). - Jestem zadowolony z postawy zespołu w III lidze - stwierdził Mościcki, - Widać, że trener Artur Bożyk wykonał dobrą robotę -. Po chwili dodał - Cieszy mnie także porozumienie zawarte pomiędzy Chełmianką i Niedźwiadkiem Chełm, będziemy rozmawiać ze spółkami miejskimi o nowe umowy dla klubu -. Na pewno minusem jest brak pomeczowych konferencji prasowych oraz lekarza, który objął by opieką medyczną piłkarzy Chełmianki. Prezydent ma porozmawiać w tej sprawie z Panią doktor Szpak. Na koniec obiecał podjąć rozmowy w zakresie nawiązania współpracy z Górnikiem Łęczna.  Do tej propzycji bardzo pozytywnie odnieśli się wszyscy zebrani z trenerem Bożykiem na czele.