dzisiaj: 61, wczoraj: 254
ogółem: 3 020 569

Chełmianka Chełm - Motor Lublin 2:0(1:0) /skrót filmowy/

• autor: daroo64ch, 2014-08-13 12:48

Chełmianka pokonała lubelski Motor 2:0(1:0) w meczu drugiej kolejki spotkań III ligi lubelsko-podkarpackiej.

Podopieczni Artura Bożyka od początku meczu wyszli mocno zmotywowani z zamiarem zainkasowania kolejnych trzech punktów. Nie inaczej było w przypadku gości, którzy chcieli zrehabilitować się za przegraną w spotkaniu inauguracyjnym z Resovią. Pomimo, iż przewagę optyczną posiadali piłkarze Motoru, nic z niej nie wynikało. Większość akcji przyjezdnych kończyła się przed polem karnym Chełmianki. Biało-zieloni kilka razy wyprowadzali groźne kontry i niewiele brakowało, aby jedna z nich zakończyła się powodzeniem. Pierwszy cios zadaliśmy w 38 minucie meczu. Z autu, piłkę w pole karne zagrał Łukasz Młynarski, głową przedłużył ją Mateusz Olszak, a wykończył znakomitym strzałem z ostrego kąta Michał Kobiałka. To pierwsze celne trafienie naszego młodzieżowca w historii występów w III lidze. Chwilę później biało-zieloni mogli zdobyć drugiego gola. Celnym strzałem tuż przy słupku z około 22-23 metrów popisał się Mateusz Olszak, piłkę odbił bramkarz Motoru, jednak po chwili naprawił swój błąd ubiegając próbującego przejąć futbolówkę Łukasza Młynarskiego.

W drugiej części gry obraz gry niewiele się zmienił. Niby żółto-biało-niebiescy próbowali odmienić losy mecz, jednak w dalszym ciągu robili to nieudolnie, rzadko stwarzając sytuacje dogodne do zdobycia gola. Z kolei biało-zieloni umiejętnie realizowali plan taktyczny nakreślony przez trenera Bożyka. Motorowcy najbliżej uzyskania bramki byli w 62 minucie. Po dośrodkowaniu Falisiewicza ładną główką popisał się Majewski, jednak znakomicie interweniował Łukasz Kijańczuk. Dziesięć minut później zadaliśmy decydujący cios. Lewym skrzydłem popędził popularny "Oli", dośrodkował piłkę do wbiegającego Pawła Fornala, a ten skutecznie wykończył akcję, strzelając celnie obok interweniującego Pawła Lipca

Do końca spotkania nic się nie zmieniło i ku uciesze prawie 1000 widzów nasi piłkarze pokonali Motor 2:0(1:0). Dzięki temu sukcesowi, po drugiej kolejce spotkań, Chełmianka wraz z Resovią zajmuje pierwsze miejsce w tabeli III ligi. W niedzielę gramy kolejny ciężki mecz. O godzinie 17:00 spotkamy się w Kraśniku z miejscową Stalą.

W środowym meczu zespoły wystąpiły w składach:

CHEŁMIANKA CHEŁM: Kijańczuk, Borys, Grzywna, Jankowski, Tywoniuk, Młynarski, Walaszek (64' Tarkowski), Kycko (70' Sadło), Kobiałka (53' Fornal), Rusiecki (88' Gomułka), Olszak

MOTOR LUBLIN: Lipiec, Piekarski (59' Jabkowski), Majewski, Czułowski (46' Myśliwiecki), Falisiewicz, Karwan, Król, Gąsiorowski (74' Wolski), Mroczek (46' Stachyra), Komor, Świech

żółte kartki: Jankowski, Walaszek (Chełmianka) - Świech, Stachyra, Król

widzów około 950, sędziował Piotr Burak (OKS Zamość)

Skrót filmowy środowego meczu Chełmianka - Motor:

Konferencja prasowa po meczu:

Oto zapis relacji tekstowej jaka była prowadzona w trakcie meczu:

Chełmianka: Kijańczuk - Borys , Grzywna, Jankowski, Tywoniuk, Młynarski, Walaszek, Kycko, Kobiałka, Rusiecki, Olszak

Motor:  Lipiec - Piekarski, Majewski, Czułowski, Falisiewicz, Karwan, Król, Gąsiorowski, Mroczek, Komor, Świech

Drużyny wchodzą na boisko w asyście najmłodszych piłkarzy Niedźwiadka Chełm.

1' Drużyna Motoru rozpoczyna mecz.

4' Składna akcja Chełmianki, Mateusz Olszak na spalonym

6' Rzut wolny dla Motoru, Tomek Borys wybija na róg. Rzut rożny bez konsekwencji.

9' Groźna akcja Motoru.

12' Szybka kontra w wykonaniu Olszaka i Rusieckiego, zakończona strzałem głową Damiana, piłka przechodzi nad poprzeczką.

17' Rzut wolny dla Motoru, Łukasz Kijańczuk faulowany w polu karnym.

24' Rzut rożny dla Motoru, obrońcy Chełmianki wybijają piłkę i przeprowadzają kontrę.

29' Po rzucie rożnym gości piłka przeszła wzdłuż bramki, na szczęście żaden z piłkarzy Motoru nie sięgnął piłki.

33' Szybka akcja Walaszki i Rusieckiego, strzał Damiana zbyt słaby.

35' Zbyt szybkie wykonanie rzutu wolnego (w trakcie ustawiania muru przez sędziego) i Król ukarany żółtą kartką.

38' Po rzucie z autu zgranie Olszaka do Kobiałki i prowadzimy 1:0!

43' Motor dąży do wyrównania, ale nie stwarza klarownych sytuacji.

45' Sędzia dolicza 2 minuty.

45+2' Koniec pierwszej połowy.

W pierwszej połowie przewagę w polu posiadała drużyna Motoru, jednak to Chełmianka stwarzała groźniejsze sytuacje i zasłużenie prowadzi 1:0.

W przerwie meczu dwie zmiany Stachyra za Mroczka, Myśliwiecki za Czułowskiego

46' Biało-zieloni rozpoczynają 2. połowę.

49' Strzał Mateusza Olszaka - niecelny.

53' Na boisko wchodzi Paweł Fornal zastępując strzelca gola Michała Kobiałkę.

55' Żółta kartka dla zawodnika Motoru - Stachyry.

59' Kolejna zmiana w Motorze - Jabkowski zmienia Piekarskiego

60' świetna interwencja Kijańczuka po strzale głową napastnika Motoru.

62' Żółta kartka za faul dla Walaszka

64' Zmiana w Chełmiance - Tarkowski za Walaszka

66' Dośrodkowanie z lewej strony Motoru, pewna interwencja naszego golkipera

68' Mateusz Olszak popychany w polu karnym, sędzia nie kwalifikuje tego jako faulu.

69' Świetna okazja Motoru, strzał z 10 metrów, Kijan na posterunku, wybija na róg

70' Michał Sadło za Rafała Kyckę.

71' Paweł Fornal zamyka akcję Chełmianki i mamy 2:0 !!! Kolejną asystę zalicza Mateusz Olszak.

74' Kontra naszych piłkarzy, podanie z lewej strony, lecz nikt nie zamyka akcji. Piłkarzom Motoru brakuje pomysłu na strzelenie gola

76' Kijańczuk faulowany w polu karnym po dośrodkowaniu Motoru. Potrzebna pomoc medyczna.

81' Chełmianka umiejętnie prowadzi grę, groźnie kontratakując

86' Żółta kartka dla Jankowskiego za opóźnianie gry.

88' Żółta karta dla Świecha. Zmiana w Chełmiance, Debiutuje w III lidze były piłkarz Ogniwa Wierzbica  Radosław Gomułka, który wchodzi za Rusieckiego.

90' Rzut wolny dla biało-zielonych, Młynarski uderza z 35 metrów, jednak broni Lipiec.

90' sędzia dolicza 4 minuty.

90'+4 Koniec meczu. Chełmianka pokonuje w meczu przyjaźni lubelski Motor 2:0 i zostaje liderem III ligi.