Juniorzy starsi Chełmianki rozpoczęli rozgrywki.

• autor: rks1955, 2014-08-19 16:08

W sobotę rozpoczęły się rozgrywki I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych (r.1996/1997). Biorą w niej udział zawodnicy Chełmianki, podopieczni trenera Sebastiana Koguta.

Naszym pierwszym rywalem w meczu rozgrywanym w Białej Podlaskiej był miejscowy zespół AP TOP 54. Po zaciętym spotkaniu, mimo naszego prowadzenia 1:0, minimalnie lepsi okazali się Bialczanie, którzy wygrali 2:1. W pozostałych meczach I kolejki uzyskano wyniki:

Tomasovia - Avia Świdnik 1:1, Widok Lublin - Łada Biłgoraj 3:1, Lewart Lubartów - pauza, Orlęta Radzyń Podlaski - Górnik Łęczna 3:4, Orlęta Łuków pauza, AMSPN Hetman Zamość - Olimpia Miączyn 1:0.

Druga kolejka rozgrywana jest dzisiaj w środę, 19 sierpnia. Chełmianka rozegrała dzisiaj mecz na własnym stadionie z Orlętami Radzyń Podlaski. Pomimo tego, że jeszcze 8 minut przed końcem meczu przegrywaliśmy 1:3, dzięki znakomitej końcówce pokonaliśmy gości 5:3 i zainkasowaliśmy pierwsze trzy punkty w tegorocznych rozgrywkach. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Dariusz Wojtal 2, Jakub Korpysz, Mateusz Szalewicz oraz Radosław Gomułka.

Chełmianka zagrała dzisiaj w składzie: Czausz - Orzeł (46' Gdak), Greguła, Kociuba (80' Wojciechowski), Lewicki (90' Sagadel), Kowalski, Szczerbakow, Wojtal, Rodzaj (65' Kimel), Korpysz (75' Szalewicz), Gomułka (88' Zapora)

W innym dzisiejszym spotkaniu Widok Lublin pokonał Lewart Lubartów 5:0. Dzisiaj grają jeszcze: Łada Biłgoraj - Olimpia Miączyn, Górnik Łęczna - Orlęta Łuków 4:5? oraz Avia Świdnik - AP TOP 54 Biała Podlaska, pauzują Tomasovia i AMSPN Hetman Zamość. Następnym przeciwnikiem naszych juniorów starszych będzie drużyna Orląt Łuków. Spotkanie odbędzie się w sobotę 23 sierpnia o godzinie 12:00 na stadionie w Łukowie. W Chełmie podopieczni Sebastiana Koguta zagrają w ostatnią niedzielę sierpnia (31) o godzinie 11:00. Przeciwnikiem będzie zespół AMSPN Hetman Zamość.

W rozgrywkach I wojewódzkiej ligi juniorów starszych bierze udział 12 zespołów, gdyż Huragan Międzyrzec Podlaski i Stal Kraśnik wycofały się tuż przed rozpoczęciem sezonu.