Z Wisłoką po raz pierwszy w historii.

• autor: rks1955, 2014-09-20 07:53

Wisłoka Dębica to kolejny rywal biało-zielonych w rozgrywkach III ligi lubelsko-podkarpackiej.

Zespół z Podkarpacia ma ponad stuletnią tradycję i podobnie jak Chełmianka biało-zielone barwy. Do tej pory ani razu nie spotkaliśmy się w ramach rozgrywek ligowych i pucharowych.

Wisłoka jest tegorocznym beniaminkiem trzeciej ligi. W ciągu dwóch lat awansowała aż o dwie klasy rozgrywkowe. W sezonie 2012/13 okazała się lepszy od lokalnego rywala Igloopolu, wygrywając rozgrywki dębickiej klasy okręgowej, następnie zajęła drugie miejsce w IV lidze podkarpackiej i wraz z Wólczanką Wólka Pełkińska uzyskała promocję do III ligi.

Gospodarz dzisiejszego spotkania od początku sezonu ma problemy ze zdobywaniem punktów na własnym stadionie. W czterech dotychczasowych meczach rozegranych w Dębicy, zawodnicy Wisłoki musieli uznać wyższość gości. Lepsi o jednego gola okazali się piłkarze Avii, Sokoła, Karpat i Tomasovii. Biorąc pod uwagę sytuację w tabeli, podopieczni trenera Mirosława Kality będą chcieli przerwać złą passę i odnieść pierwsze domowe zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Nasi piłkarze ostatnie dwa mecze ligowe również nie zaliczą do udanych. Tylko jeden zdobyty punkt w meczach ze Stalą Rzeszów i Orlętami Radzyń Podlaski oraz brak zdobytego gola może być powodem do lekkiego niepokoju. Sobota w Dębicy zapowiada się naprawdę ciekawie. Czekamy na gole naszych piłkarzy i pomyślne wieści ze stadionu przy ulicy Parkowej.

Trener Artur Bożyk zabiera do Dębicy osiemnastu zawodników. Oto kadra meczowa Chełmianki: Kijańczuk, Pawlak - Tywoniuk, Stepaniuk, Grzywna, Borys, Fiedeń, Jankowski, Sadło, Tarkowski, Kycko, Walaszek, Kobiałka, Fornal, Młynarski, Olszak, Rusiecki, Wacewicz.

Z dzisiejszego spotkania postaramy się przeprowadzić skrótową relację od godziny 16:00.  Oto link: Wisłoka - CHEŁMIANKA live