Zdecydowane zwycięstwo nad Sokołem /skrót filmowy/

• autor: daroo64ch, 2014-09-28 19:12

Mateusz Olszak został bohaterem dzisiejszego meczu z Sokołem Sieniawa. Nasz snajper trzykrotnie pokonał bramkarza gości i podopieczni Artura Bożyka przerwali serię bez zwycięstwa i zdobyczy bramkowej.

Chełmianka pokonała Sokoła 3:0(2:0) i zainkasowała kolejne trzy punkty. Brawa należą się całemu zespołowi, który skutecznie zrealizował taktykę nakreśloną przez szkoleniowca Chełmianki. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu biało-zieloni mają już na koncie 19 "oczek" i plasują się na 4. miejscu w tabeli III ligi lubelsko-podkarpackiej.

Początek meczu był wyrównany i wydawało się, że goście będą równorzędnym rywalem dla naszych piłkarzy. Na szczęście tylko 12 minut na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0. Minutę później "Rusio" idealnie obsłużył "Oliego", a ten ładnym lobem umieścił piłkę w siatce. Po zdobytej bramce nasi piłkarze kontrolowali spotkanie, a zespół z Sieniawy nie potrafił zagrozić bramce strzeżonej przez Kijańczuka. W tej części gry podopieczni Ryszarda Federkiewcza oddali jeden celny strzał w światło bramki. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy meczu kolejna dwójkowa akcja Rusiecki - Olszak dała nam drugiego gola. Po 45 minutach prowadziliśmy 2:0.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście, ale ich zapał trwał tylko dziesięć minut. Z każdą chwilą lepsze wrażenie sprawiała Chełmianka. Na efekty tej gry czekaliśmy do 64 minuty spotkania. Podopieczni Artura Bożyka przeprowadzili zespołową akcję, Michał Sadło z prawej strony zagrał długą piłkę w pole karne do Michała Walaszka, który zgrał ją do naszego snajpera. Mateusz Olszak ładnym uderzeniem w okienko zdobył swojego trzeciego gola ustalając wynik na 3:0.

Popularny Mati jeszcze raz umieścił piłkę w siatce, jednak sędzia dopatrzył się pozycji "spalonej". Goście z Sieniawy mogli pokusić się o bramkę honorową, jednak Paweł Adamczyk nie skorzystał z prezentu naszego kapitana i przegrał pojedynek sam na sam z Łukaszem Kijańczukiem. Nasz golkiper po raz kolejny potwierdził swoje znakomite umiejętności. W doliczonym czasie gry mogliśmy pokusić się o jeszcze jedną bramkę, jednak Łukasz Młynarski przegrał pojedynek z Kukulskim, a "dobitka" głową Mateusza Olszaka przeszła obok bramki.

CHEŁMIANKA - Sokół Sieniawa 3:0(2:0), widzów 400, sędziował Arkadiusz Łaszkiewicz (OKS Zamość)

Chełmianka: Kijańczuk - Fiedeń, Grzywna, Jankowski, Tywoniuk (80' Stepaniuk), Sadło (70' Fornal), Młynarski, Kobiałka (60' Walaszek), Tarkowski (46' Kycko), Olszak, Rusiecki.

Sokół: Kukulski - Syvyi, Skała, S.Padiasek, M.Padiasek (76' Zajchowski), Dziekan, Wilusz, Bigas (82' Flis), Malyk, Adamczyk (61' Bursztyka)

żółte kartki: Fiedeń, Tywoniuk, Młynarski (Chełmianka) - Skała, S.Padiasek, Zajchowski (x2), Bigas

czerwona kartka: Zajchowski 87' za dwie żółte

Skrót filmowy meczu Chełmianka - Sokół