Stracone dwa punkty z Tomasovią /skrót filmowy/

• autor: rks1955, 2014-10-26 18:42

Remisem 1:1(0:0) zakończył się niedzielny mecz Chełmianki z Tomasovią Tomaszów Lubelski.

Prowadzenie dla gości uzyskał w 64 minucie meczu Kamil Groborz. Wyrównał osiem minut później Damian Rusiecki. To kolejne stracone punkty Chełmianki w meczu z zespołem z dolnych rejonów tabeli.

Przed meczem wielu kibiców Chełmianki zadawało sobie pytanie, ile bramek zaaplikują nasi piłkarze zespołowi z Tomaszowa Lubelskiego. Wszak niebiesko-biali są cieniem drużyny z ubiegłego sezonu, kiedy to niespodziewanie uplasowali się na trzecim miejscu w tabeli III ligi. W trakcie rundy jesiennej, w klubie z Tomaszowa Lubelskiego doszło do zmiany szkoleniowca. Tomasza Orłowskiego zastąpił znany w regionie Jan Złomańczuk. Pomimo zmiany trenera Tomasovia w dalszym ciągu miała problemy ze zdobywaniem punktów.

Do dzisiejszego spotkania goście przystąpili wzmocnieni dwoma obrońcami: Bojarczukiem i Chwałą, którzy wcześniej pauzowali za żółte kartki. W Chełmiance nie mogliśmy liczyć na kontuzjowanych: Marka Grzywnę i Mateusza Olszaka oraz niespodziewanie Mateusza Tywoniuka, który zgłosił uraz tuż przed rozpoczęciem gry.

Od pierwszych minut biało-zieloni przejęli inicjatywę. Zespół Tomasovii ograniczał się do przeszkadzania w grze naszym piłkarzom. Pomimo wyraźnej przewagi nie mieliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji bramkowych. Próbowaliśmy różnych sposobów, aby rozmontować defensywę gości, jednak tym razem nic się nie udawało. W pierwszej odsłonie spotkania nasz bramkarz Łukasz Kijańczuk był prawie bezrobotny.

Druga połowa była ciekawsza. Zaraz po przerwie podopieczni Artura Bożyka ruszyli do przodu. Tomasovia tylko czyhała na nasz błąd i ... się w końcu doczekała. W 64 minucie nasi obrońcy zrobili bohatera z napastnika gości Kamila Groborza, który w trzynastu meczach obecnego sezonu zdobył ... trzy żółte kartki. Zaczęło się od tego, że Michał Sadło źle zagrał do Rafała Kycko, ten atakowany przez rywala odegrał piłkę do Marcina Fiedenia, który ją stracił. Wspomniany wcześniej Groborz doszedł do "bezpańskiej" piłki i sytuacji sam na sam z Kijańczukiem nie pomylił się.

W zespole z Tomaszowa Lubelskiego zapanowała euforia, na szczęście w tym sezonie podopieczni trenera Bożyka potrafią radzić sobie trudnych sytuacjach. Osiem minut później nasz strzelec wyborowy, Damian Rusiecki dostał piłkę w polu karnym, uporał się z obrońcą gości, uderzył celnie w długi róg i po chwili na tablicy pojawił się wynik 1:1. Od tego momentu zaatakowaliśmy jeszcze bardziej. Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, jednak wynik nie uległ zmianie. Dzięki temu, że odkryliśmy się swoją okazję na drugiego gola mieli podopieczni trenera Złomańczuka, na szczęście strzał jednego z piłkarzy gości trafił w słupek.

Pomimo zdobycia tylko jednego punktu Chełmianka awansowała na czwarte miejsce w tabeli, paradoksalnie goście spadli na "samo dno", czyli z dorobkiem 11 punktów plasują się na 18 miejscu w tabeli.

Za tydzień nasi piłkarze, w bezpośrednim pojedynku powalczą z Resovią o utrzymanie tej pozycji. Mecz odbędzie się w Rzeszowie, 2 listopada o godzinie 13:00.

CHEŁMIANKA - Tomasovia 1:1(0:0), sędziował Piotr Burak (OKS Zamość), widzów około 400

CHEŁMIANKA: Kijańczuk, Bodziak, Jankowski, Fiedeń, Sadło (76' Borys), Fornal, Młynarski, Kobiałka, Kycko, Rusiecki, Walaszek (58' Tarkowski).

Tomasovia: Bartoszyk, Bojarczuk, Chwała, Groborz (76' Karwacki), Hajnas (86' Ozański), Joniec, Raczkiewicz, Szuta (59' Misztal), Smoła, Skiba, Żurawski.

żółte kartki: Bodziak, Tarkowski (Chełmianka) - Raczkiewicz, Karwacki (Tomasovia)

Skrót filmowy meczu:

Konferencja prasowa po meczu: