Bezbramkowy remis w Świdniku /skrót filmowy/

• autor: rks1955, 2014-11-08 20:28

Sobotni, derbowy pojedynek ze świdnicką Avią zakończył się wynikiem bezbramkowym To już siódmy remis w obecnym sezonie podopiecznych Artura Bożyka.

nowa-galeria-5939495.jpg nowa-galeria-5939496.jpg nowa-galeria-5939497.jpg

Tuż przed meczem okazało się, że w dalszym ciągu nie możemy liczyć na Mateusza Olszaka. Wprawdzie nasz snajper pojawił się na stadionie w Świdniku, ale było pewne, że jego występ jest wykluczony. Nie wiadomo też kiedy Mateusz wróci do gry. Liczymy, że stanie się to jak najszybciej, najlepiej już we wtorek w spotkaniu z Wólczanką.

Pierwsi na stadionie w Świdniku pojawili się ... kibice Chełmianki. Półtorej godziny przed meczem, około 100 osobowa grupa w asyście miejscowych stróżów prawa przemaszerowała ze stacji kolejowej na sektor gości. Później dotarli jeszcze kibice Górnika Łęczna i razem w sile 150 osób wspierali biało-zielonych głośnym dopingiem.

Trener Artur Bożyk pomimo ograniczonego pola manewru, w dalszym ciągu preferuje ofensywne ustawienie naszego zespołu. Od pierwszej minuty gra była bardzo zacięta i wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi w polu. Wśród gospodarzy wyróżniali się pochodzący z Senegalu, Lifa Sadio oraz były piłkarz Chełmianki, Bartek Mazurek. Na lewej stronie próbował "szarpać" Piotr Wójcik i to on miał najlepszą sytuację dla gospodarzy w tym fragmencie gry. W 40 minucie otrzymał znakomite podanie od Mazurka, przebiegł z piłką kilka metrów i oddał płaski strzał z lewej nogi. Na szczęści piłka przeleciała obok interweniującego Kijańczuka i prawego słupka naszej bramki. Odpowiedź Chełmianki była natychmiastowa, z prawej strony strzelał Damian Rusiecki, jednak dobrą interwencją popisał się Gieresz. Wcześniej mieliśmy jeszcze lepszą okazję, ale strzał Michała Kobiałki zamiast do bramki, trafił w boczną siatkę, obok interweniującego bramkarza Avii. Do przerwy było 0:0, ale dużo więcej emocji było na trybunach, gdzie trwała rywalizacja "na głosy" dopingujących grup kibiców.

Po przerwie, lepiej w mecz weszli piłkarze Avii, którzy kilka razy groźnie zaatakowali. Miedzy innymi ponownie znakomitą sytuację miał Piotr Wójcik, ale z kilku metrów skiksował. Dominacja gospodarzy trwała zaledwie 10 minut, mecz się wyrównał, a następnie przewagę uzyskali biało-zieloni. Nie oddali jej do końca spotkania, stwarzając niebezpieczne sytuacje pod bramką żółto-niebieskich. Szkoda, że nie udało się wykorzystać żadnej z nich. Na listę strzelców kolejno mogli wpisać się Tarkowski, Rusiecki i Kycko  Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem bezbrakowym, który na pewno nie zadowolił żadnej z drużyn.

Po sobotnim meczu, Chełmianka w dalszym ciągu plasuje się na 6. miejscu w tabeli III ligi lubelsko-podkarpackiej, mając w dorobku 25 punktów. Niestety, coraz bardziej ucieka nam czołówka tabeli. Do trzeciego Motoru Lublin tracimy już osiem punktów. Czas najwyższy na zwycięstwo, a okazja ku temu nadarzy się już w najbliższy wtorek 11 listopada. O godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Chełmie zmierzymy się z beniaminkiem, Wólczanką z Wólki Pełkińskiej. Pomimo kolejnego osłabienia (Tarkowski i Fiedeń pauza za żółte kartki) liczymy, że nasi piłkarze w końcu zagrają za trzy punkty.

Avia Świdnik - CHEŁMIANKA 0:0, widzów około 700, w tym 150 z Chełma i Łęcznej, sędziował Tomasz Mroczek (Mielec).

Avia Świdnik: Gieresz - Czępiński, Bednarek, Maciejewski, Nowak (63' Gawron), Sadio, Orzędowski, Krawiec (88' Starok), Oziemczuk (71' Czarniecki), Mazurek, Wójcik (90' Joć)

CHEŁMIANKA: Kijańczuk - Borys, Jankowski, Fiedeń, Tywoniuk, Kobiałka (60' Walaszek), Młynarski, Fornal (60' Bodziak), Tarkowski, Rusiecki, Kycko.

żółte kartki: Sadio, Krawiec, Orzędowski, Czępiński (Avia) - Młynarski, Tarkowski, Fiedeń (Chełmianka)

Skrót filmowy

/ze względu na problemy techniczne, skrót nie zawiera wszystkich sytuacji bramkowych/