Oświadczenie Prezesów Motoru i Chełmianki

• autor: rks1955, 2014-11-15 08:11

W związku z przełożeniem na 22 listopada 2014 roku drugiej kolejki spotkań rundy wiosennej III ligi lubelsko-podkarpackiej, prezesi Motoru i Chełmianki wystosowali wspólne oświadczenie. Oto jego treść:

OŚWIADCZENIE

W imieniu Klubów CHKS Chełmianka Chełm oraz Motoru Lublin SA informujemy, że oba Kluby złożyły do Wydziału Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej pisma z wnioskami
o zmianę terminu meczu 19 kolejki III ligi grupy podkarpacko-lubelskiej z dnia 22/23 listopada 2014 r. na dzień 8/9 marca 2015 r.

Wspólne stanowisko od wielu lat zaprzyjaźnionych Klubów powodowane jest chęcią rozegrania meczu na Arenie Lublin przy jak największej liczbie publiczności. Chcemy, aby to wydarzenie stało się sportowym świętem Lubelszczyzny. Odpowiednia promocja meczu oraz wspólny doping zaprzyjaźnionych grup kibiców obu Klubów mogłyby skutkować niezapomnianym widowiskiem, które na wiele lat pozostałoby w pamięci kibiców.

Otrzymaliśmy deklarację od władz Miasta Lublin oraz MOSiR-u, że nie ma żadnych przeszkód aby wiosną ten mecz mógł się odbyć na Arenie Lublin i liczymy, że nasze działania przyczynią się do popularyzacji piłki nożnej i spotkają się z aprobatą Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Prezes Zarządu

Motor Lublin SA