Izolator wygrywa w Chełmie /skrót filmowy/

• autor: rks1955, 2014-11-15 12:34

W meczu rozegranym awansem z rundy wiosennej, Chełmianka uległa Izolatorowi Boguchwała 1:2(1:1).

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że obie drużyny interesuje tylko zwycięstwo. Biało-zieloni przystąpili do gry z Izolatorem wzmocnieni Konradem Tarkowskim i Marcinem Fiedeniem, którzy pauzowali za kartki. Początkowe minuty były wyrównane, jednak w dalszym ciągu niezbyt pewnie wyprowadzaliśmy piłkę z własnej połowy. Po takim błędzie w 16 minucie, omal nie straciliśmy gola. Tomek Borys zbyt krótko podał piłkę do Pawła Fornala, przechwycił ją Szymański, a następnie odegrał do wychodzącego na czystą pozycję Tyburczego. Na szczęście dobrze zachował się Łukasz Kijańczuk, który swoim wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo. Chwilę wcześniej dobre sytuacje mieli nasi piłkarze. Najpierw z około 20 metrów ładnym strzałem, minimalnie niecelnym popisał się Konrad Tarkowski, następnie z szesnastki uderzał Damian Rusiecki, jednak na posterunku był Kaszuba.

W 31 minucie na stadionie rozległ się głośny okrzyk, "jeeest". Rzut rożny wykonywał Łukasz Młynarski, w zamieszaniu na polu karnym gości uderzał Damian Rusiecki, piłka odbiła się od obrońców Izolatora i trafiła do nieobstawionego Łukasza Jankowskiego. Popularny Janek, pewnym strzałem z kilku metrów umieścił futbolówkę w siatce. Dosłownie minutę później mieliśmy powtórkę z początku spotkania. Kardynalne błędy naszej obrony wykorzystali goście. Próbujący ratować sytuację Łukasz Jankowski oprócz wybicia piłki trafił w nogę zawodnika gości i sędzia Kozłowski wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem okazał się Michał Bereś, Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ zmianie, chociaż tuż przed przerwą znakomitą interwencją popisał się Łukasz Kijańczuk. Po strzale z rzutu wolnego Bartosza Karwata, wybił piłkę zmierzającą "w okienko", ratując nasz zespół przed stratą drugiego gola..

W drugiej części spotkania w dalszym ciągu trwała zacięta walka o każdy metr boiska. Na głównego aktora widowiska wyrósł sędzia Piotr Kozłowski z Lublina, która postanowił wykartkować obie drużyny. Nie był jednak w swoich decyzjach konsekwentny. Gdy w 58 minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Paweł Fornal, goście zaczęli częściej atakować, ale nie stwarzali klarownych sytuacji bramkowych. Kilka minut po zejściu naszego młodzieżowca podobne faule popełnił gracz Izolatora, Paweł Dziedzic. Tym razem arbiter nie zdecydował się na drugie upomnienie piłkarza gości. Widzący, co się dzieje trener Opaliński, szybko zareagował, dokonując zmiany tego zawodnika w 66 minucie na Marcina Brogowskiego. Dwie minuty później Izolator cieszył się z drugiego gola dającego prowadzenie. Błąd przy bocznej linii boiska popełnił Rafał Kycko. Piłkę wywalczył Michał Bereś, zagrał do Tyburczego, a ten dośrodkował futbolówkę w pole karne. W zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Krzysztof Szymański celnie strzelając z kilku metrów.

Po tym golu, pomimo osłabienia, coraz lepiej zaczęli grać nasi piłkarze, którzy przy odrobinie szczęścia mogli doprowadzić do wyrównania. W 88 minucie po akcji Krzysztofa Bodziaka z kilku metrów uderzał Rafał Kycko, jednak piłka trafiła w słupek. Chwilę później, znakomitym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Konrad Tarkowski. Piłka po atomowym uderzeniu minimalnie przeleciała nad bramką Izolatora. Do końca wynik nie uległ zmianie. Podopieczni Grzegorza Opalińskiego zdobyli cenne trzy punkty rewanżując się za porażkę z rundy jesiennej.

CHEŁMIANKA - Izolator Boguchwała 1:2(1:1), widzów około 200, sędzia Piotr Kozłowski (Lublin)

1:0 Łukasz Jankowski 31', 1:1 Michał Bereś 32' (karny), 1:2 Krzysztof Szymański 68'

Chełmianka: Kijańczuk - Fiedeń, Jankowski, Borys (62' Bodziak), Fornal, Tarkowski, Kobiałka, Młynarski, Kycko, Walaszek (78' Wacewicz), Rusiecki

Izolator: Kaszuba - Dąbek, Burak, Kardyś, Dziedzic (66' Brogowski), Wójcik (74' Cupryś), Skiba, Szymański, Bereś, Karwat (62' Domin), Tyburczy (73' Bukała)

Żółte kartki: Rusiecki, Walaszek, Fornal (x2), Tarkowski (x2) (Chełmianka) - Wójcik, Dziedzic, Cupryś (x2), Kaszuba (Izolator)

Czerwone kartki: Fornal 58' za dwie żółte, Tarkowski 90' za dwie żółte (Chełmianka) - Cupryś 88' za dwie żółte.

Skrót filmowy z sobotniego meczu:

Konferencja prasowa: