Bezbramkowy remis w meczu przyjaźni.

• autor: rks1955, 2014-11-23 13:58

Remisem 0:0 zakończył się mecz III ligi piłkarskiej pomiędzy Motorem Lublin i Chełmianką.

Galeria zdjęć

motor-lublin-chelmianka-23-11-2014-r-fot-d-palica-5959178.jpg motor-lublin-chelmianka-23-11-2014-r-fot-d-palica-5959179.jpg motor-lublin-chelmianka-23-11-2014-r-fot-d-palica-5959180.jpg

Spotkanie, które pierwotnie miało się odbyć wiosną na Arenie Lublin, na polecenie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej przełożono na termin listopadowy, pomimo protestów większości klubów uczestniczących w rozgrywkach. Niedzielne spotkanie rozgrywane w samo południe przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie nie zgromadziło zbyt wielu kibiców. W jednym sektorze wspólnie zasiedli zaprzyjaźnieni od wielu lat fani Motoru i Chełmianki.

Przed meczem było wiadomo, że na pewno nie zabraknie walki na boisku i tak było od pierwszej minuty. W tej części gry lepsze sytuacje bramkowe mieli Motorowcy, którzy powinni objąć prowadzenie w 30 minucie. W sytuacji sam na sam z Łukaszem Kijańczukiem znalazł się Patryk Czułowski, na szczęście nie powiodła się próba lobowania naszego golkipera. Zaraz po zmianie stron szansę na gola mieli nasi piłkarze, jednak strzał Damiana Rusieckiego pewnie obronił Lipiec. Następne minuty przebiegały pod dyktando gospodarzy, ale nie potrafili skutecznie wykończyć żadnej z dogodnych sytuacji pod bramką Kijańczuka. Dwukrotnie niecelnie uderzał Majewski. Od 75 minuty coraz lepiej zaczęli sobie poczynać biało-zieloni. Dwanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry po zespołowej akcji całego zespołu uderzał Łukasz Młynarski, ale piłka trafiła w słupek. Dosłownie kilkadziesiąt sekund później, tym razem w poprzeczkę trafił Łukasz Jankowski. Jednak akcję meczu mieliśmy w doliczonym czasie gry i to co zrobił Damian Wacewicz trudno racjonalnie wyjaśnić. Wspaniałym podaniem z głębi pola popisał się Konrad Tarkowski, który uruchomił wprowadzonego w drugiej połowie Damiana Wacewicza. Nasz młody napastnik minął bramkarza Motoru i z około dziesięciu metrów nie trafił do pustej bramki. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Mecz Przyjaźni zakończył się wynikiem polubownym. Po pierwszej rundzie Chełmianka z dorobkiem 26 punktów plasuje się na 8. miejscu w tabeli. Oczekiwania, szczególnie po bardzo udanym początku sezonu na pewno były większe, jednak pod koniec rundy doszły kontuzje, kartki i trener Bożyk miał bardzo małe pole manewru. Dziękujemy za niezłą jesień i liczymy, że dobrze przepracowany okres przygotowawczy przyniesie nam wiele dobrych wyników wiosną 2015 roku.

Motor Lublin – Chełmianka Chełm 0:0

Motor Lublin : Lipiec, Kazubski, Karwan, Komor, Kosiarczyk Jabkowski, Stachyra, Piekarski, Czułowski (60′ Brudz), Mroczek, Majewski.

Chełmianka: Kijańczuk, Bodziak (71′ Stepaniuk), Borys, Fiedeń, Fornal, Jankowski, Kycko, Tarkowski, Młynarski, Walaszek (66′ Wacewicz), Rusiecki.

Sędziował : Marek Pająk (Mielec), widzów około 400

Żółte kartki: Stachyra, Majewski (Motor) - Kycko, Jankowski, Młynarski (Chełmianka).