Na początek Stal Kraśnik.

• autor: daroo64ch, 2015-03-12 09:56

Przerwa w rozgrywkach III ligi piłkarskiej dobiegła końca. W najbliższą niedzielę, 15 marca o godz. 14:00, biało-zieloni rozpoczną rundę wiosenną.

Na stadionie Miejskim w Chełmie zmierzymy się z drużyną Stali Kraśnik prowadzoną przez trenera Tomasza Orłowskiego.

W piątkowy wieczór w klubie "Crazy Horse" przy ulicy Wojsławickiej odbyła się prezentacja pierwszego zespołu Chełmianki oraz drużyny juniorów starszych występujących w I Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych.

W trakcie przerwy zimowej w zespole Artura Bożyka doszło do kilku istotnych zmian personalnych i wiosną będziemy oglądać całkiem nową Chełmiankę. Wprawdzie szkielet zespołu został utrzymany, ale nie obyło się bez niespodzianek w składzie.

Wiadomo było, że zespół opuszczą Michał Sadło, który postanowił wrócić z wypożyczenia do świdnickiej Avii oraz Krzysztof Bodziak, któremu na przeszkodzie stanęły obowiązki zawodowe. Chwilę później szkoleniowiec biało-zielonych postanowił zrezygnować z usług obrońcy, Mateusza Tywoniuka, który ostatecznie znalazł angaż w czwartoligowej Victorii Żmudź. Wydawało się, że będą to ostatnie ubytki w naszym zespole. Niestety, w ostatnich dwóch tygodniach przed rozpoczęciem rundy rewanżowej straciliśmy kolejnych zawodników. Najlepszy snajper Chełmianki, Damian Rusiecki przestał pojawiać się na treningach i został dyscyplinarnie usunięty z zespołu, natomiast Konrad Tarkowski postanowił wyjechać do Szwecji, gdzie będzie występował w jednej z drużyn niższego szczebla.

Kadra biało-zielonych zmniejszyła się jeszcze o dwóch piłkarzy, którzy dopiero mieli wchodzić do zespołu, tj. Radosława Gomułkę, który w trakcie rundy jesiennej powrócił do Wierzbicy (Ogniwo) oraz Wojciecha Wójcika, który prawdopodobnie będzie piłkarzem Granicy Dorohusk.

Pomimo ubytków w składzie, trener Artur Bożyk jest zadowolony z okresu przygotowawczego, wykonanej pracy i atmosfery w zespole. Do składu doszło kilku wartościowych piłkarzy, którzy wiosną będą stanowić o sile drużyny. Po półrocznej przerwie powrócił doświadczony Mateusz Krzyżak. Z Lublinianki przyszedł Przemysław Kwiatkowski, który szybko zaaklimatyzował się w drużynie. Tuż przed końcem okresu transferowego zarząd klubu zatwierdził do gry w Chełmiance dwóch piłkarzy z Ukrainy. Obrońcę, Anatolija Hryczenkę, który miał roczny rozbrat z piłką, a wcześniej występował w pierwszoligowym (drugi poziom ligowy) FK Niwa Tarnopol oraz napastnika Vadyma Semczuka ostatnio grającego końcówki spotkań w drużynie Worskła Połtawa (ekstraklasa ukraińska), wcześniej zawodnika Karpat Lwów. W ostatniej chwili trener Artur Bożyk postanowił włączyć do składu pierwszej drużyny Kordiana Sołtysiuka pochodzącego z Chełma. Ten młody 18-letni piłkarz przez ostatni okres występował w zespole Stadion Śląski Chorzów, gdzie rozgrywał mecze w I Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych.

Oto kadra Chełmianki w rundzie wiosennej:

Bramkarze: Łukasz Kijańczuk, Przemysław Pawlak

Obrońcy: Przemysław Kwiatkowski, Anatolij Hryczenko, Mateusz Krzyżak, Marek Grzywna, Tomasz Borys, Dawid Stepaniuk, Marcin Fiedeń

Pomocnicy: Michał Walaszek, Łukasz Jankowski, Paweł Fornal, Michał Kobiałka, Rafał Kycko, Łukasz Młynarski

Napastnicy: Mateusz Olszak, Damian Wacewicz, Vadym Semczuk, Kordian Sołtysiuk.

Przed rozpoczęciem rozgrywek wszyscy w klubie są dobrej myśli. Liczą że cel jaki został postawiony przed zespołem na początku rozgrywek (zajęcie lokaty 1-6) zostanie osiągnięty. Miejmy nadzieję, że dobrą grę i zwycięstwo naszej drużyny zobaczymy już w niedzielę. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion Miejski w Chełmie. Niedziela, godzina 14:00, CHEŁMIANKA - Stal Kraśnik.

Kibice, którzy nie będą mogli pojawić się na stadionie, będą mogli śledzić relację na żywo z meczu za pośrednictwem portalu regiowyniki.pl