Udana inauguracja rundy wiosennej w Chełmie.

• autor: rks1955, 2015-03-15 16:40

Zwycięstwem 1:0(1:0) zakończył się mecz Chełmianki ze Stalą Kraśnik inaugurujący rundę wiosenną w III lidze piłkarskiej. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 45 minucie spotkania Mateusz Olszak.

Galeria zdjęć

chelmianka-stal-krasnik-15-03-2015-r-fot-d-palica-6036275.jpg chelmianka-stal-krasnik-15-03-2015-r-fot-d-palica-6036276.jpg chelmianka-stal-krasnik-15-03-2015-r-fot-d-palica-6036277.jpg

Podopieczni trenera Bożyka rozpoczęli niedzielne spotkanie mocno skoncentrowani z wielką wolą zwycięstwa. Nasz szkoleniowiec nie mógł liczyć na Łukasza Młynarskiego, który pauzował za żółte kartki. W zespole trenera Orłowskiego zabrakło najlepszego napastnika, Filipa Drozda oraz Daniela Szewca. W wyjściowej jedenastce biało-zielonych kibice mogli ujrzeć czterech nowych graczy: Przemka Kwiatkowskiego, Dimę Semczuka, Tolika Hrynczenkę oraz powracającego do zespołu po półrocznej przerwie, Mateusza Krzyżaka.

Pierwsza część spotkania to zdecydowana przewaga biało-zielonych. Goście ograniczali się do kontr, których i tak nie mieli zbyt wiele. Nasz golkiper, ani razu nie musiał interweniować, gdyż zespół z Kraśnika nie oddał żadnego strzału w światło bramki.

Chełmianka od początku grała ofensywnie. Już w 6 minucie meczu Dima Semczuk uderzał z ponad dwudziestu metrów, jednak piłka po jego strzale przeszła minimalnie nad poprzeczką. Kilka minut później powinno być 1:0 dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu Marcina Fiedenia, głową uderzał Michał Kobiałka, jednak bramkarz gości Marcin Matysiak był na posterunku. Biało-zieloni z każdą minutą uzyskiwali coraz większą przewagę i wydawało się, że tylko kwestią czasu jest kiedy zdobędą pierwszą bramkę. Czekaliśmy na nią do końca pierwszej części gry. Piłkarze Stali stracili piłkę w środkowej strefie boiska, Chełmianka wymieniła kilka podań, aż piłka trafiła do rozgrywającego dobre zawody Marcina Fiedenia. Popularny "Fido" dośrodkował futbolówkę na pierwszy słupek do Mateusza Olszaka, a ten, niepilnowany, precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Gol do szatni był nagrodą dla naszych piłkarzy za konsekwentną grę w pierwszej połowie.

Drugie czterdzieści pięć minut w wykonaniu Chełmianki było zdecydowanie słabsze, jednak goście nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy gospodarzy. Dość powiedzieć, że podopieczni Tomasza Orłowskiego przez całe spotkanie nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę bronioną przez Łukasza Kijańczuka. Dobrą partię w naszym zespole rozgrywał Rafał Kycko, który wiódł prym w środkowej strefie boiska. Niestety, w jednej z akcji niepotrzebnie dał się sprowokować i ujrzał żółty kartonik, który eliminuje go z występu przeciwko Hetmanowi Żółkiewka.
Pomimo naszej gorszej gry w drugiej części, w 78 minucie powinniśmy zdobyć drugiego gola. Piłka po strzale Michała Kobiałki i dobrej interwencji Matysiaka, minimalnie minęła słupek bramki gości.
Do końca wynik nie uległ zmianie i podopieczni trenera Bożyka mogli się cieszyć z pierwszej wygranej u siebie ze Stalą Kraśnik od czasów utworzenia III ligi lubelsko-podkarpackiej.

CHEŁMIANKA – Stal Kraśnik 1:0 (1:0) Mateusz Olszak 45', widzów około 450, sędziował Paweł Sitkowski (OKS Biała Podlaska)
CHEŁMIANKA: Kijańczuk, Fiedeń, Grzywna, Krzyżak, Hrynczenko, Kwiatkowski (90' Borys), Jankowski (75' Walaszek), Kobiałka, Kycko, Olszak, Semczuk (79' Wacewicz).
Stal Kraśnik: Marcin Matysiak, Leziak, Pietroń, Orzeł, Kalisz (53' Olenyuk), Bolkit, Adrian Chamera, Mateusz Matysiak (64' Wojtaszek), Dinia, Szpikula (74' Konrad Chamera), Hudzik (64' Kuzio)
Żółte kartki: Kycko (Chełmianka) - Kalisz, Pietroń (Stal)

Skrót meczu: