W Żółkiewce powalczymy o kolejne trzy punkty.

• autor: rks1955, 2015-03-21 14:29

Beniaminek z Żółkiewki będzie kolejnym rywalem Chełmianki w meczu XXI kolejki spotkań III ligi lubelsko-podkarpackiej

Nasz niedzielny rywal od porażki rozpoczął rundę wiosenną. W Rzeszowie uległ tamtejszej Resovii 1:3(0:2) i po dwudziestej serii spotkań zajmuje przedostatnią, 17 pozycję w tabeli III ligi, mając na koncie 16 punktów. Podopieczni Waldemara Wiatra w dotychczasowym spotkaniach na własnym stadionie uzbierali 9 oczek, mając bilans 2 zwycięstw, 3 remisów i 5 porażek. W rundzie jesiennej sprawili kilka niespodzianek, m.in. wygrywając ze Stalą Rzeszów oraz remisując z Resovią i Motorem Lublin. W przerwie zimowej zespół opuścił najlepszy strzelec drużyny Hetmana, Damian Koprucha, który postanowił kontynuować grę w trzecioligowej Avii Świdnik.

Przed jutrzejszym meczem trener Waldemar Wiater ma spory ból głowy, gdyż nie może skorzystać z usług kilku piłkarzy.Po meczu z Resovią, kontuzję zgłosił Rafał Bielak. Daniel Gwardyński i Przemysław Banaszak chorowali w tygodniu i nie odbyli żadnego treningu z drużyną, natomiast okres rehabilitacji po kontuzjach kończą Artur Sadowski i Marcin Zając. Jakby tego było mało, władzom klubu nie udało się jeszcze zatwierdzić do gry dwóch zawodników zza wschodniej granicy. Występującego kilka lat temu w barwach klubu z Żółkiewki Siergieja Ivlieva oraz Konstantina Derevlova.

Biało-zieloni też mają swoje problemy, ale liczymy na kolejne trzy punkty. Ze składu wypadł Rafał Kycko, gdyż w meczu ze Stalą obejrzał czwarty żółty kartonik i czeka go przymusowa pauza w jednym spotkaniu. Jego miejsce na pewno zajmie Łukasz Młynarski, który taką karę odbył w poprzedniej kolejce. Po spotkaniu inaugurującym rundę wiosenną na urazy narzekają Łukasz Jankowski i Michał Kobiałka, ale jest nadzieja, że obu piłkarzy ujrzymy w niedzielę na stadionie w Żółkiewce.

Spotkanie Hetman Żółkiewka - CHEŁMIANKA rozegrane zostanie w niedzielę 22 marca o godzinie 14:00. Sędzią spotkania będzie Karol Iwanowicz z OKS w Lublinie. Naszym piłkarzom na pewno przyda się doping własnych kibiców, których nie powinno zabraknąć w Żółkiewce. Do tej miejscowości z Chełma jest niecałe 60 kilometrów.

Fani biało-zielonych, którzy nie będą na meczu, mogą odwiedzać fanpage Chełmianki na Facebooku. Tam będziemy na bieżąco podawać wynik spotkania.