Powtórka sprzed roku mile widziana.

• autor: rks1955, 2015-04-03 19:22

W Wielką Sobotę odbędzie się XXIII kolejka spotkań III ligi lubelsko-podkarpackiej. Chełmianka swój mecz rozegra o godzinie 13:00 z Orłem w Przeworsku.

Ubiegłotygodniowy mecz z Podlasiem pokazał, że nasz zespół stać na dobrą grę i pewne zwycięstwo pomimo absencji kilku podstawowych graczy. Trener Artur Bożyk wielokrotnie powtarzał, że jest przygotowany na różne warianty gry, w zależności od składu jakim będzie dysponował na konkretne zawody. Podobnie powinno być jutro. W dalszym ciągu urazy leczą Paweł Fornal i Łukasz Jankowski, pozostali zawodnicy są zdolni do gry. Żaden z piłkarzy biało-zielonych nie będzie pauzował za nadmiar kartek.

W zespole gospodarzy zabraknie Kamila Kołodzieja, który w spotkaniu z Resovią otrzymał ósmą żółtą kartkę w sezonie. Piłkarze z Przeworska od początku rundy wiosennej prezentują dobrą formę. W trzech rozegranych spotkaniach zdobyli 5 punktów, wygrywając z Tomasovią 1:0 oraz dwukrotnie bezbramkowo remisując w meczach wyjazdowych przeciwko JKS Jarosław i Resovii. Szczególnie ten drugi rezultat jest dużą niespodzianką, gdyż punkt został zdobyty na boisku jednego z kandydatów do wygrania tegorocznych rozgrywek III ligi. Na pewno duży wpływ na uzyskane wyniki, ma dobra gra formacji obronnej i bramkarza Daniela Furtaka, który od 270 minut zachowuje czyste konto. W przerwie zimowej defensywę Orła wzmocniło dwóch młodych piłkarzy ze Lwowa, Volodymyr Chorolskyj i Valentyn Suslov, którzy od razu wpasowali się do składu.

Spotkanie Orzeł - CHEŁMIANKA poprowadzi sędzia Michał Ziemba z Rzeszowa. Liczymy, że Mateusz Olszak i spółka znajdą sposób na rozmontowanie defensywy Orła i w dobrych nastrojach będziemy mogli usiąść do wielkanocnego śniadania. Przypomnę, że jesienią rozgromiliśmy Orła 6:0, natomiast prawie równo rok temu, w kwietniu ograliśmy piłkarzy z Przeworska na ich stadionie 3:0.

Na meczu będzie nasza kamera, która zarejestruje najciekawsze akcje. Postaramy się także na bieżąco informować o wydarzeniach na boisku na naszym fanpagu na Facebooku.