ogółem: 2 197 917

Chełmianka w finale okręgowym Pucharu Polski /bramki z...

• autor: rks1955, 2015-04-08 21:34
Chełmianka w finale okręgowym Pucharu Polski /bramki z meczu/

Piłkarze Chełmianki po ciężkim boju pokonali po dogrywce i rzutach karnych czwartoligową Victorię Żmudź 1:1(0:1) k.3:2.

W meczu finałowym na szczeblu okręgu chełmskiego zmierzą się z Hetmanem Żółkiewka, który pokonał 1:0 Włodawiankę Włodawa.

W dzisiejszym spotkaniu od początku było wiadomo, że w Żmudzi nie będzie łatwo. Małe, wąskie boisko było sprzymierzeńcem gospodarzy, którzy umiejętnie się bronili, szukając swoich szans w szybkich kontratakach, bądź stałych fragmentach gry. Po jednej z takich akcji, w 34 minucie, zawodnik Victorii, Damian Ścibior, po stałym fragmencie gry przedłużył lot piłki, pokonując bezradnego Przemka Pawlaka.

W drugiej części gry trener Artur Bożyk dokonał kilku zmian, wprowadzają na boisko młodych zawodników. Od razu można było zauważyć u nich wielką chęć gry. Z każdą minutą rosła przewaga biało-zielonych, ale nie byliśmy w stanie pokonać bramkarza gospodarzy. Dopiero w 85 minucie swojego debiutanckiego gola w barwach Chełmianki zdobył Kordian Sołtysiuk i przedłużył nadzieje licznej rzeszy kibiców z Chełma na sukces swojej drużyny. Wynik remisowy utrzymał się do końca spotkania i dogrywki. Rzuty karne lepiej egzekwowali nasi piłkarze, a kunsztem bramkarskim błysnął rezerwowy golkiper Chełmianki, Przemek Pawlak, który obronił dwie jedenastki. Po końcowym gwizdku sędziego mogliśmy się cieszyć z awansu do dalszej rundy.

Victoria Żmudź - CHEŁMIANKA 1:1(1:0) po dogrywce, karne 2:3, sędziował Grodek (OKS Chełm), widzów około 150

Chełmianka: Pawlak, Hrynczenko (46' Kowalski), Borys, Grzywna (46' Stepaniuk), Fiedeń, Fornal, Walaszek, Kycko (46' Kobiałka), Młynarski (46'Kwiatkowski), Semczuk (46' Sołtysiuk), Olszak (46' Wacewicz )

żółta kartka dla Chełmianki: Hrynczenko