Radzyń zdobyty! /skrót filmowy/

• autor: daroo64ch, 2015-04-15 18:27

W środowym meczu III ligi lubelsko-podkarpackiej, Chełmianka pokonała w Radzyniu Podlaskim miejscowe Orlęta 1:0(0:0). Swojego debiutanckiego gola w biało-zielonych barwach zdobył Wadym Semczuk, który wykorzystał znakomite podanie Mateusza Olszaka.

Porażka w niedzielnym spotkaniu ze Stalą Rzeszów nie zdeprymowała naszych piłkarzy. Być może wyzwoliła dodatkową motywację przed meczem w Radzyniu. Trener Artur Bożyk miał małe pole manewru, gdyż do kontuzjowanych Jankowskiego i Stepaniuka dołączył pauzujący za kartki Rafał Kycko. Jak się okazało, prawdopodobnie przez błąd sędziego meczu Motor - Chełmianka nie została zaewidencjonowana żółta kartka Rafała i w systemie ekstranet po meczu ze Stalą Rzeszów przy jego nazwisku widniały 4 żółte kartoniki, a to oznacza pauzę w jednym spotkaniu. (Kycko pauzował już w meczu z Hetmanem Żółkiewka, gdy tydzień wcześniej otrzymał czwarty żółty kartonik grając przeciwko Stali Kraśnik). Wszystko to nie powinno się zdarzyć, ale jak się okazuje przez błędy sędziów po raz kolejny mogliśmy stracić ciężko wywalczone trzy oczka.

Wracając do meczu, cały zespół Chełmianki zasłużył na duże słowa uznania. Przez większą część spotkanie miało wyrównany przebieg, swoje sytuacje bramkowe mieli zarówno gospodarze, jak i biało-zieloni. Najlepszych nie wykorzystali Olszak i Semczuk. Na szczęście, własnie ta dwójka naszych piłkarzy przeprowadziła akcję meczu. W 70 minucie Mateusz Olszak "wypuścił w uliczkę" Wadyma Semczuka, który nie zmarnował szansy i umieścił piłkę w siatce. Nasi piłkarze do końca umiejętnie bronili prowadzenia, grając od 80 minuty w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce Marka Grzywny. Po końcowym gwizdku w obozie biało-zielonych zapanowała ogromna radość z pierwszego w tej rundzie wyjazdowego zwycięstwa. Razem z piłkarzami i sztabem szkoleniowym cieszyła się około 20 osobowa grupa naszych kibiców.

W niedzielę o godzinie 16:00 przed naszym zespołem kolejne spotkanie ligowe. Tym razem po raz pierwszy w historii, w Chełmie będziemy podejmować Wisłokę Dębica. Ze składu wypadł Marek Grzywna, który "odpokutuje" karę za żółte kartki. Do składu wróci Rafał Kycko.

Orlęta Radzyń Podlaski – Chełmianka Chełm 0:1(0:0), sędziował Piotr Burak (OKS Zamość), widzów około 300

0:1 Wadym Semchuk 70 '.

Orlęta : Stężała, Jakubiec, Leszkiewicz, Szymala, Tymosiak, Borysiuk, Zmorzyński, Zarzecki, Melnychuk, Kot ( 87' Powałka ), Ryczek.

CHEŁMIANKA: Kijańczuk, Hrynczenko, Krzyżak, Grzywna, Fiedeń, Kwiatkowski (62' Fornal), Kobiałka (84' Borys), Walaszek, Młynarski, Semchuk (74' Wacewicz), Olszak.

Żółte kartki : Melnychuk, Zarzecki (Orlęta), Hrynchenko, Olszak, Grzywna x2 (Chełmianka)

Czerwona Kartka: Grzywna (Chełmianka) 80' za dwie żółte (Chełmianka)

Skrót filmowy meczu: /realizacja i montaż Marek Mitura/