Gramy z Wisłoką o kolejne trzy punkty.

• autor: rks1955, 2015-04-18 15:04

Wisłoka Dębica będzie rywalem Chełmianki w 26 serii spotkań III ligi lubelsko-podkarpackiej.

Piłkarze z miasta leżącego nad Wisłoką po raz pierwszy w historii zagrają o ligowe punkty w Chełmie. Największym osiągnięciem naszego niedzielnego rywala było dotarcie do ćwierćfinału Pucharu Polski w sezonie 1992/93. W dwumeczu musieli uznać wyższość rezerw Ruchu Chorzów, dwukrotnie przegrywając 0:1 i 0:2. Najwyższym poziomem ligowym jaki udało się osiągnąć była II liga (obecnie I liga). W sezonie 1973/74 Wisłoka Dębica uplasowała się na 5. miejscu w tabeli.

W obecnym sezonie klub z Dębicy boryka się problemami finansowymi i w trakcie przerwy zimowej istniała groźba wycofania drużyny z rozgrywek III ligi. Na szczęście, dzięki pomocy kibiców udało się wystartować, w większości składem złożonym z własnych wychowanków. Jutrzejsze spotkanie ma jednego faworyta, jednak dopóki piłka w grze ... Nasi rywale wiosną tego roku w ramach rozgrywek III ligi zdobyli zaledwie 1 punkt, remisując na własnym stadionie z Lublinianką 1:1. W pozostałych spotkaniach, pomimo walki i zaangażowania, musieli uznać wyższość swoich rywali. W środowej kolejce dzielnie stawiali czoła Resovii, jednak ostatecznie ulegli gościom 0:2.

Nasi piłkarze podbudowani zwycięstwem w Radzyniu Podlaskim postarają się nie zawieść oczekiwań i odnieść kolejne zwycięstwo. Trener Artur Bożyk po raz kolejny nie będzie mógł liczyć na wszystkich swoich podopiecznych. W dalszym ciągu na urazy narzekają Łukasz Jankowski i Dawid Stepaniuk. Po ostatnim meczu wyłączony z gry będzie Damian Wacewicz, a za kartki będzie pauzował Marek Grzywna. Na szczęście  w środku pola będziemy mogli liczyć na Rafała Kyckę, który po raz drugi pauzował za czwartą żółtą kartkę. Pozostali zawodnicy również są zdolni do gry, zapowiadają pełną mobilizację i grę o zwycięstwo.

Pomimo nie najlepszych prognoz na niedzielne popołudnie, serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion Miejski w Chełmie. Swój przyjazd zapowiadają również kibice gości.

Niedziela, 19 kwietnia, godzina 16:00, CHEŁMIANKA - Wisłoka Dębica