ogółem: 3 021 363

Chełmianka z pucharem na szczeblu okręgu chełmskiego /skrót...

• autor: rks1955, 2015-04-22 20:37
Chełmianka z pucharem na szczeblu okręgu chełmskiego /skrót filmowy/xc

Piłkarze Chełmianki w końcu pokonali Hetmana Żółkiewka 2:0(1:0) i zdobyli Puchar Polski na szczeblu okręgu chełmskiego. W obecnym sezonie biało-zieloni dwukrotnie mierzyli się z zespołem prowadzonym przez trenera Waldemara Wiatra i ani razu nie udało się pokonać rywala.

Dopiero za trzecim razem, w meczu pucharowym okazali się zdecydowanie lepsi odnosząc pewne zwycięstwo. Bramki dla podopiecznych Artura Bożyka zdobyli Mateusz Olszak w 26 minucie i Paweł Fornal w 72 minucie meczu.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nasi piłkarze awansowali do półfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Potencjalni rywale Chełmianki to Motor Lublin oraz zwycięzcy meczów: Kryształ Werbkowice - Łada Biłgoraj i Orlęta Radzyń Podlaski - Podlasie Biała Podlaska.

CHEŁMIANKA - Hetman Żółkiewka 2:0(1:0), sędziował Piotr Gnaś, widzów około 300

1:0 Mateusz Olszak 26', 2:0 Paweł Fornal 72'

CHEŁMIANKA: Kijańczuk, Grzywna (90′ Szczerbakow), Borys, Krzyżak (46′ Fiedeń), Kwiatkowski (46′ Hrynczenko), Kobiałka (77′ Kowalski), Kycko, Młynarski, Fornal, Olszak (84′ Wacewicz), Semczuk (58′ Sołtysiuk).

HETMAN: Gwardyński, Bogusz, Bloch, Nogas, Skrzypczyński, J. Baran (46′ M. Zając) Kasperek, Rutkowski, Sadowski (46′ Ivliev), Banaszak (75′ Małek), Bielak.

żółte kartki: Sołtysiuk x2, Wacewicz (Chełmianka) - Bogusz (Hetman)

czerwona kartka: Sołtysiuk 77' za dwie żółte