ogółem: 3 021 522

CHEŁMIANKA w finale wojewódzkim Pucharu Polski /skrót...

• autor: rks1955, 2015-05-13 21:38
CHEŁMIANKA w finale wojewódzkim Pucharu Polski /skrót filmowy/

Piłkarze Chełmianki pokonali w Werbkowicach miejscowy Kryształ 5:1(2:0) w meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego.

Dzięki zwycięstwu podopieczni Artura Bożyka zagrają w czerwcu na Arenie Lublin, w meczu finałowym.

Piłkarze Chełmianki bardzo poważnie podeszli do spotkania z Kryształem. Od pierwszych minut uzyskali przewagę w polu, którą szybko zamienili na bramkę. W 5 minucie po rozegraniu rzutu rożnego celnym strzałem popisał się Łukasz Młynarski. Pięć minut później stało się jasne, że Chełmianka nie może przegrać tego meczu. Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu w pole karne gola zdobył Michał Kobiałka. Do końca tej części gry Chełmianka kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku nie pozwalając gospodarzom na zbyt wiele.

Druga połowa przebiegała podobnie. Goście, wiedząc, że w sobotę czeka ich kolejny mecz ligowy zbytnio nie forsowali tempa, ale i tak posiadali dużą przewagę w polu. Efektem były kolejne stuprocentowe sytuacje i bramki. Na listę strzelców po raz drugi wpisał się Łukasz Młynarski, swoje gole zdobyli też Mateusz Olszak i Damian Wacewicz z rzutu karnego. Gospodarze postarali się o bramkę honorową, która zdobył w 73 minucie Mariusz Podgórski.

Ostatecznie Chełmianka pokonała czwartoligowy Kryształ Werbkowice 5:1(2:0) i w czerwcowym finale na Arenie Lublin zagra ze zwycięzcą spotkania półfinałowego Motor Lublin - Orlęta Radzyń Podlaski. Drugiego finalistę poznamy 27 maja.

Kryształ Werbkowice - CHEŁMIANKA 1:5(0:2), widzów około 400 ( w tym 100 z Chełma)

0:1 Młynarski 5', 0:2 Kobiałka 10', 0:3 Młynarski 58', 0:4 Olszak 67', 1:4 Podgórski 73', 1:5 Wacewicz 78'(k.)

Kryształ: Stankiewicz, Lebega (68′ Poterucha), Dobromilski, Maliuk, Paweł Musiał, Wójtowicz, Piotr Musiał (65′ Podgórski), Rajtar (75′ Dec), Kulik, Rybka (55′ Reszczyński), Mac

Chełmianka: Kijańczuk, Kwiatkowski (46′ Hrynczenko), Grzywna (46′ Fiedeń), Borys, Fornal, Jankowski (60′ Walaszek), Młynarski, Kycko (46′ Kowalski), Kobiałka, Olszak, Wacewicz.

Żółte kartki: Dec (Kryształ) - Olszak (Chełmianka)