W sobotę Derby Regionu z Avią !

• autor: rks1955, 2015-05-29 10:26

W najbliższą sobotę Chełmianka rozegra ostatni mecz w rozgrywkach III ligi lubelsko-podkarpackiej na własnym stadionie. Przeciwnikiem biało-zielonych będzie świdnicka Avia,

Spotkania ze świdniczanami zawsze były bardzo zacięte i wzbudzały "zrozumiałe" emocje wśród kibiców zarówno jednej, jak i drugiej drużyny. Do pierwszej konfrontacji obu drużyn doszło w 1958 roku w ramach rozgrywek klasy okręgowej (III ligi). W Chełmie lepsi okazali się goście, zwyciężając 2:1(1:1), natomiast w Świdniku piłkarze Chełmianki odnieśli zasłużone zwycięstwo po golu Stefana Komendy. Późniejsze mecze ligowe Avii i Chełmianki również były przez wiele lat wspominane jako emocjonujące, dostarczające wielu wrażeń i kończące się różnymi rezultatami. Łącznie na szczeblu ligowym oba zespoły spotykały się 27 razy. Bilans przedstawia się następująco: 7 zwycięstw Chełmianki, 5 remisów i 15 zwycięstw Avii. Stosunek bramek 25-49. Od momentu powstania III ligi lubelsko-podkarpackiej piłkarze obu zespołów rozegrali dotychczas 9 spotkań. Bilans również wypada na korzyść świdniczan. 5 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki. Stosunek bramek 15:7 na korzyść żółto-niebieskich.

W obecnym sezonie III ligi pierwsze spotkanie obu zespołów miało miejsce 8 listopada 2014 roku w Świdniku, w ramach 16. kolejki spotkań. Chełmianka rozegrała niezłe spotkanie i przywiozła ze Świdnika cenny punkt bezbramkowo remisując. Wiosną to biało-zieloni spisują się lepiej (19 pkt w 13 meczach, Avia -  15 pkt), jednak spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami, mają swoisty ciężar gatunkowy i "dodatkowy podtekst", dlatego trudno odgadnąć kto wyjdzie zwycięsko z jutrzejszej konfrontacji.

W obu ekipach pełna mobilizacja i chęć odniesienia zwycięstwa. Chełmianka w środę zagrała dobre zawody w Sieniawie, przywożąc z trudnego terenu jeden punkt. Trener Artur Bożyk dał odpocząć kilku piłkarzom, biorąc pod uwagę grę systemem środa - niedziela. Żaden z naszych zawodników nie pauzuje za kartki, wszyscy są zdrowi i "bojowo" nastawieni.

W imieniu Zarządu Klubu, serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców CHEŁMIANKI

do licznego odwiedzenia Stadionu Miejskiego w Chełmie.

SOBOTA, GODZ. 17.00 - WIELKIE DERBY REGIONU

CHEŁMIANKA CHEŁM - Avia Świdnik