ogółem: 2 198 781

Wynik mówi wszystko. CHEŁMIANKA - Avia 3:0(1:0) /skrót...

• autor: rks1955, 2015-05-30 22:12
Wynik mówi wszystko. CHEŁMIANKA - Avia 3:0(1:0) /skrót filmowy/

Chełmianka udanie pożegnała się ze swoimi kibicami na Stadionie Miejskim w Chełmie. W meczu 33 kolejki spotkań III ligi lubelsko-podkarpackiej pewnie pokonała świdnicką Avię 3:0(1:0).

Mecz rozgrywany w sobotnie popołudnie mógł podobać się widzom zgromadzonym na chełmskim obiekcie.

Zespół gości przystąpił do spotkania  bez kilku podstawowych graczy formacji defensywnej. Za kartki pauzowali Byszewski i Czępiński, natomiast sprawy służbowe zatrzymały Grzegorczyka. Trener Ziarkowski musiał skorzystać z usług młodego konrada Podstawki, który zagrał w obronie z Bednarkiem.

Artur Bożyk cały czas rotuje składem ze względu na grę biało-zielonych co trzy dni. W meczu z Avią postanowił dać szansę od pierwszej minuty dwóm osiemnastolatkom, Kordianowi Sołtysiukowi i Kacprowi Kowalskiemu. Obaj piłkarze zagrali bardzo dobre zawody, walnie przyczyniając się do zwycięstwa swojego zespołu.

Pierwsze minuty spotkania nie były zbyt ciekawe, oba zespoły próbowały wciągnąć przeciwnika na własną połowę. Po akcji w szóstej minucie próbował uderzać były zawodnik Chełmianki, Piotr Wójcik, jednak jego strzał zablokował były zawodnik Avii, Łukasz Jankowski. Cztery minuty później nad chełmskim stadionem rozległo się gromkie "Jeeeeeest". Zespołową akcję przeprowadzili biało-zieloni. Na prawym skrzydle piłka trafiła do Kwiatkowskiego, który dośrodkował w pole karne do wbiegającego Olszaka. Naszego napastnika uprzedził obrońca Avii, wybijając piłkę na 16 metr wprost pod nogi Sołtysiuka. Ten nie zastanawiając się, "kropnął" z woleja na bramkę, Gieresz wybił piłkę przed siebie, a dzieła dokończył nieobstawiony Łukasz Młynarski trafiając do bramki z trzech metrów. Kilka minut później swoją szansę mieli goście ze Świdnika. Akcję przeprowadził Mazurek, podając piłkę do nieobstawionego Wołosa, na szczęście Avia nie wykorzystała znakomitej szansy na wyrównanie.

W 25 minucie mogło być 2:0. Ponownie zespołową akcję przeprowadzili podopieczni Artura Bożyka wychodząc z kontrą z własnej połowy. Z około 25 metrów, z pierwszej piłki znakomicie uderzał Michał Kobiałka, ale świetną interwencją popisał się Łukasz Gieresz.

W pierwszej części gry wynik nie uległ już zmianie, chociaż w 45 minucie w polu karnym w starciu z Jankowskim przewrócił się Mazurek. Dobrze prowadzący zawody sędzia Ziemba z Rzeszowa nie dał się nabrać napastnikowi Avii i nakazał grać dalej.

W drugiej części spotkania gospodarze kontrolowali przebieg meczu i zdobyli jeszcze dwie bramki. W 54 minucie po dalekim wykopie Kijańczuka, znakomitą asystą popisał się Łukasz Młynarski, podając do wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Olszaka. Nasz snajper nie zmarnował okazji posyłając piłkę do siatki obok wychodzącego bramkarza Avii. Popularny Oli zdobył swoją 14 bramkę w obecnych rozgrywkach III ligi.

Do końca meczu zespół prowadzony przez Jacka Ziarkowskiego nie miał pomysłu na rozmontowanie dobrze grającej obrony Chełmianki. "Wisienką na sobotnim torcie" był trzeci gol biało-zielonych. Idealną asystą popisał się Rafał Kycko, wypuszczając sam na sam z bramkarzem gości, Przemka Kwiatkowskiego. Nasz obrońca był faulowany w polu karnym przez Gieresza i arbiter bez wahania pokazał na 11 metr, jednocześnie wykluczając z gry winowajcę. Rezerwowy bramkarz Avii, Arkadiusz Szulc nie miał szans przy strzale Rafała Kycki, który zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Chełmianki w meczu ligowym. Kilka chwil później szansę na drugiego gola w meczu miał Łukasz Młynarski, ale po jego strzale z woleja piłka minęła słupek.

Dzięki zwycięstwu, Chełmianka awansowała na 7 miejsce w tabeli, w dalszym ciągu mając szansę na piątą pozycję. W ostatniej kolejce, w sobotę 6 czerwca o godzinie 17:00, biało-zieloni zagrają w Wólce Pełkińskiej, z tamtejszą Wólczanką.

CHEŁMIANKA Chełm Avia Świdnik 3:0 (1:0) Łukasz Młynarski 10′, Mateusz Olszak 54′, Rafał Kycko 90′, sędziował Michał Ziemba (OKS Rzeszów), widzów około 750

CHEŁMIANKA: Kijańczuk, Grzywna, Jankowski, Krzyżak (50′ Hrynczeko), Kowalski (46′ Walaszek), Kwiatkowski, Kobiałka, Młynarski, Kycko, Olszak (65′ Semczuk), Sołtysiuk (58′ Fiedeń)

Avia: Gieresz, Wójcik, Bednarek, Podstawka, Nowak (77′ Joć), Krawiec (58′ Słowik), Orzędowski, Sadło (90′ Szulc), Wróbel (62′ Starok), Wołos, Mazurek

Żółte kartki: Semczuk (Chełmianka) – Mazurek, Wójcik (Avia)
Czerwona kartka: Gieresz 90′