Chełmianka z Pucharem ! /skrót filmowy/

• autor: rks1955, 2015-06-11 00:32

Chełmianka zdobyła Puchar Polski na szczeblu województwa lubelskiego ! W finałowym meczu rozegranym na Arenie Lublin pokonała Motor Lublin 1:0(1:0).

Bramkę dla biało-zielonych zdobył w 38 minucie spotkania Przemek Kwiatkowski.

Spotkanie określane jako mecz przyjaźni zgromadziło na Arenie Lublin prawie 2600 widzów. Kibice, którzy przybyli na stadion nie mogli narzekać na brak emocji.

Już pierwsze minuty pokazały, że biało-zieloni przyjechali do Lublina z zamiarem sprawienia niespodzianki. Podopieczni Artura Bożyka dużo łatwiej od gospodarzy dochodzili do sytuacji strzeleckich. Przykładem był rzut wolny wykonywany w 2 minucie przez byłego zawodnika Motoru, Łukasza Młynarskiego, przy którym Maciej Zagórski z trudem odbił piłkę lecącą w światło bramki. Motor nie miał żadnego pomysłu na rozmontowanie obrony Chełmianki dowodzonej przez Marka Grzywnę. Co więcej, nasi piłkarze stwarzali dalsze sytuacje bramkowe. W 19 minucie, w dogodnej sytuacji zablokowany został strzał Mateusza Olszaka, dziesięć minut później popularny "Oli" ponownie mógł wpisać się na listę strzelców, ale na posterunku byli gospodarze. Ambicja i konsekwencja Chełmianki została nagrodzona w 38 minucie. Akcję prawą stroną boiska przeprowadził Paweł Fornal, piłka trafiła do Łukasza Młynarskiego, który przy próbie strzału przewrócił się. Na szczęście kilka metrów dalej stał nieobstawiony Przemek Kwiatkowski, który uprzedził bramkarza Motoru i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Wśród licznej rzeszy chełmskich fanów wybuchła ogromna radość, natomiast gospodarze już do końca pierwszej części gry nie mogli się pozbierać. Na przerwę, przy prowadzeniu 1:0, w dużo lepszych nastrojach schodzili goście.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły bez zmian w składzie. Motor zaczął agresywnie, jednak w dalszym ciągu miał problemy ze stwarzaniem sytuacji dogodnych do zdobycia gola. W 55 minucie , z powodu kontuzji straciliśmy naszego kapitana, Marka Grzywnę i żółto-biało-niebiescy zaczęli to wykorzystywać Pierwszą groźną sytuację stworzyli dwie minuty później, na szczęście na posterunku byli nasi defensorzy.

Z każdą następną minutą rosła przewaga bardziej doświadczonych gospodarzy. Szanse na wyrównanie mieli kolejno, Piekarski i Paluch, ale nie potrafili umieścić piłki w siatce. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, gospodarze w końcu rozegrali skuteczną akcję, po której arbiter spotkania, Konrad Gąsiorowski odgwizdał faul w polu karnym, przyznając rzut karny dla Motoru. Do wykonania "jedenstki" podszedł Kamil Stachyra i mocnym górnym strzałem trafił w .... poprzeczkę. Po strzale piłka jeszcze wróciła w pole gry, ale skuteczną interwencją, ku uciesze licznej rzeszy kibiców z Chełma popisał się Łukasz Kijańczuk.

Do końca meczu, pomimo doliczonych 5 minut wynik nie uległ zmianie. Po końcowym gwizdku sędziego, Chełmianka mogła się cieszyć z pierwszego, historycznego zwycięstwa w finale Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego oraz zgarnięcia kwoty 30 000 złotych ufundowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Przegrani, piłkarze Motoru otrzymali czek na kwotę 3500 złotych. Oprócz wymiaru prestiżowego i finansowego, biało-zieloni uzyskali szansę pokazania się na szczeblu ogólnopolskim. W terminie 18/19 lipca bieżącego roku zagrają spotkanie pucharowe z drugoligowcem, bądź pierwszoligowcem. O tym przekonamy się pod koniec czerwca, kiedy zostanie przeprowadzone losowanie.

Motor LublinCHEŁMIANKA Chełm 0:1 (0:1) Przemysław Kwiatkowski 38′, sędziował Konrad Gąsiorowski (OKS Biała Podlaska), widzów 2571

Motor: Zagórski, Falisiewicz, Sokolenko, Karwan, Dikij, Stachyra, Król (82′ Ptaszyński), Piekarski, Mroczek (58′ Majewski), Szymanek, Myśliwiecki (67′ Paluch)

Chełmianka: Kijańczuk, Kwiatkowski, Grzywna (55′ Kowalski), Jankowski, Fiedeń, Kobiałka (52′ Semczuk), Fornal (71′ Borys), Młynarski, Kycko, Olszak (86′ Sołtysiuk), Krzyżak

Żółte kartki: Paweł Myśliwiecki, Damian Falisiewicz, Piotr Piekarski (Motor) – Michał Kobiałka, Łukasz Młynarski, Łukasz Kijańczuk (Chełmianka)