W III lidze lubelsko-podkarpackiej zagra 16 zespołów.

• autor: rks1955, 2015-06-27 09:46

W piątek, 26 czerwca odbyło się spotkanie przedstawicieli Lubelskiego i Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Rozmawiano na temat ponownego powiększenia trzeciej ligi do 18 zespołów. Przedstawiciele obu związków przedstawili swoje argumenty, jednak ostatecznie uznano, że obowiązująca jest uchwała z ubiegłego roku. Wtedy zdecydowano, że w sezonie 2015/16 zagra 16 zespołów. W związku z powyższym, w III lidze nie utrzymały się zespoły Lublinianki i Tomasovii, które rozpoczną nowy sezon w IV lidze lubelskiej. Wiele wskazuje na to, że rozgrywki III ligi lubelsko-podkarpackiej rozpoczną się w weekend 8/9 sierpnia. Wcześniej nasi piłkarze będą kontynuowali przygodę z Pucharem Polski na szczeblu ogólnopolskim. W rundzie wstępnej, 18 lipca o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Chełmie podejmiemy drugoligową Siarkę Tarnobrzeg. W przypadku wygranej, tydzień później przeciwnikiem biało-zielonych będzie pierwszoligowa Chojniczanka Chojnice.

W dniu wczorajszym odbyło się także Walne Zebranie Sprawozdawcze Chełmianki. Przedstawiono sprawozdanie z ostatniego okresu, który był bardzo dobry dla naszego klubu. Najważniejsze dokonania podopiecznych Artura Bożyka to zdobycie wojewódzkiego Pucharu Polski oraz 7 miejsce w zakończonym sezonie trzecioligowym. Jak powiedział prezes Gardziński, prowadzone są rozmowy z zawodnikami w sprawie nowych kontraktów. Dużo powinno się wyjaśnić na początku lipca. Na pewno nie obędzie się bez zmian, ale wszyscy liczymy na wzmocnienie składu zespołu, który umożliwi skuteczną walkę o nową III ligę. W następnym sezonie 2016/17, w związku z reorganizacją, w jej składzie znajdą się najlepsze zespoły z lubelszczyzny, małopolski, podkarpacia i województwa świętokrzyskiego oraz spadkowicze z II ligi z wymienionych regionów. Być może trzeba będzie zająć 4 miejsce, aby zagrać w nowej III lidze.

Trener Artur Bożyk rozpocznie przygotowania z zespołem 3 lipca na obiektach w Chełmie. Informacje na temat roszad kadrowych i przygotowań będziemy podawać na bieżąco na naszej stronie oraz na fanapgu Chełmianki na Facebooku.