Na początek Puchar Polski z Siarką.

• autor: rks1955, 2015-07-17 20:13

Po siedmiu latach przerwy Chełmianka zagra w Pucharze Polski na szczeblu ogólnopolskim.

Podopieczni Artura Bożyka zagrają z drugoligową Siarką Tarnobrzeg, która w ubiegłym sezonie uplasowała się na 12 miejscu w tabeli.

Zespół prowadzony przez Włodzimierza Gąsiora przed rozpoczęciem przygotowań miał trochę problemów organizacyjno - finansowych, widniała nawet groźba, że drużyna z Tarnobrzega nie przystąpi do rozgrywek drugoligowych. Wydaje się jednak, że powoli sytuacja się stabilizuje i jutro Chełmiankę czeka ciężka przeprawa. Nasi rywale pomimo roszad kadrowych i odejścia kilku podstawowych piłkarzy, w dalszym maja mocną kadrę. Tacy zawodnicy jak Kościelny, Beszczyński, Stefanik, Martuś, Traore czy Koczon występowali w wielu klubach na poziomie I i II ligi i na pewno zechcą pokazać się z dobrej strony. Podobnie jak biało-zieloni, nasz jutrzejszy rywal jest w trakcie przygotowań do rundy jesiennej. Jak pokazały mecze sparingowe już teraz znajduje się w niezłej dyspozycji, wygrywając miedzy innymi z Sokołem Sieniawa 4:0, Stalą Stalowa Wola 3:0, Lublinianką 2:1.

Chełmianka w trakcie przygotowań również straciła kilku podstawowych piłkarzy. Olszak, Kycko, Młynarski, czy Fiedeń to zawodnicy regularnie występujący w pierwszej jedenastce. Odeszli także Tomek Borys, Tolik Hrynczenko, Michał Walaszek i Dawid Stepaniuk. W ich miejsce udało się zakontraktować Piotra Wójcika, Oleksija Prytuliaka i Piotra Mazurka. Umowy podpisano także z Piotrem Bednarkiem, Damianem Kopruchą, jednak oni leczą jeszcze drobne urazy i do treningów powrócą w następnym tygodniu. Do pierwszej drużyny Artur Bożyk włączył także najbardziej uzdolnionych juniorów naszego klubu, trenujących pod okiem Jana Konojackiego. Są to Dawid Greguła, Mateusz Szczerbakow, Grzegorz Kimel i Szymon Jodłowski. Jak mówi szkoleniowiec biało-zielonych " - najważniejsza jest liga, dlatego do meczu pucharowego przystąpimy w dość okrojonym składzie, prowadzone są rozmowy z kilkoma kandydatami do gry w Chełmiance, potrzebujemy wzmocnień w każdej formacji ".

Na jutrzejsze spotkanie trener Artur Bożyk powołał następujących piłkarzy: Kijańczuk, Pawlak - Kwiatkowski, Mazurek, Szczerbakow, Jankowski, Krzyżak - Kimel, Fornal, Kobiałka, Jodłowski, Kowalski, Prytuliak, Semczuk, Sołtysiuk, Wacewicz, Wójcik.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz Pucharu Polski. Spotkanie rozgrywane na Stadionie Miejskim w Chełmie rozpocznie się o godzinie 16:00, a sędzią będzie Konrad Kiełczewski z Białegostoku. Przypominamy również, że mecz będzie jednym z punktów, obchodów 60-lecia istnienia Chełmianki. Nasi piłkarze wystąpią w nowym komplecie strojów firmy Keeza, partnera technicznego biało-zielonych.