dzisiaj: 284, wczoraj: 328
ogółem: 2 199 610

Chełmianka kończy przygodę z Pucharem Polski /video/

• autor: rks1955, 2015-07-19 00:20

W meczu rundy wstępnej Pucharu Polski, piłkarze Chełmianki przegrali z drugoligową Siarką Tarnobrzeg 0:1(0:0) i odpadli z rozgrywek pucharowych..

Ambitna postawa osłabionych biało-zielonych nie wystarczyła, aby pokonać zespół Siarki Tarnobrzeg. Drugoligowcy zasłużenie awansowali do następnej rundy.

W pierwszej części gry Chełmianka zagrała niezłe zawody. Pomimo osłabień, jej gra mogła się podobać. W wyjściowej jedenastce pojawiło się czterech młodzieżowców, ponadto debiut zaliczyli Piotr Mazurek (poprzednio Tatran Kraśniczyn) oraz ukraiński zawodnik Oleksij Prytulak. Obaj pokazali się z dobrej strony. Sytuacje bramkowe miały obie drużyny, w tym najlepszą sam na sam Kijańczukiem, jeden z zawodników Siarki.

W drugiej części, przewaga gości z każdą minutą stawał się jeszcze bardziej widoczna, szczególnie od momentu, gdy groźnie wyglądającej kontuzji barku nabawił się Łukasz Jankowski. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora stworzyli kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych, ale znakomicie w bramce spisywał się Łukasz Kijańczuk. W 80 minucie, po stałym fragmencie gry ładnym strzałem głową popisał się Szymon Martuś, umieszczając piłkę siatce obok interweniującego bramkarza Chełmianki. Drużyna z Tarnobrzega w następnej rundzie zagra z Chojniczanką Chojnice.

CHEŁMIANKA: Kijańczuk, Kwiatkowski, Jankowski (68' Szczerbakow), Krzyżak, Mazurek (56' Wacewicz), Kobiałka, Kowalski (80' Sołtysiuk), Wójcik, Fornal, Prytulak, Semczuk

Siarka: Pawlus, Nadolski, Waleńcik, Kościelny, Przewoźnik, Domański, Stefanik, Stępień, Woźniak (46' Koczon), Korzępa, Martuś

żółte kartki: Krzyżak, Wacewicz (Chełmianka) - Waleńcik, Koczon, Kościelny (Siarka)