Czy lubelska Arena znowu będzie szczęśliwa?

• autor: rks1955, 2015-08-08 08:44

Dzisiaj o godzinie 19:00 biało-zieloni rozpoczynają zmagania w III lidze lubelsko-podkarpackiej.

Sobotnie spotkanie z Lubelskim Motorem odbędzie się na Arenie Lublin i będzie to Mecz Przyjaźni kibiców obu zespołów.

Na boisku zapowiada się walka przez pełne 90 minut, pomimo zapowiadanych tropikalnych upałów w godzinie rozgrywania meczu. Oba zespoły wiedzą o co grają. Żółto-biało-niebiescy spotkaniem z Chełmianką chcą rozpocząć marsz ku drugiej lidze, natomiast biało-zieloni udowodnić, że sukces pucharowy nie był przypadkowy, lecz w pełni zasłużony.

Trener Artur Bożyk ma spory ból głowy, bynajmniej nie z nadmiaru bogactwa, lecz z powodu kontuzji jakie trapią jego podopiecznych. Na szczęście, wszyscy piłkarze zaczęli już trenować, chociaż występ niektórych jest niemożliwy (Grzywna, Bednarek) lub stoi pod dużym znakiem zapytania (Jankowski).

Przed obecnym sezonem w składach obu ekip doszło do dużych rotacji kadrowych. Nowy trener Motoru, Dominik Nowak pożegnał się z dziewięcioma piłkarzami, natomiast na ich miejsce przyszło siedmiu nowych zawodników. Z kolei w Chełmiance, z różnych powodów skład został uszczuplony o ośmiu piłkarzy (Borys, Fiedeń, Kycko, Młynarski, Olszak, Walaszek, Hrynczenko, Semczuk). W większości byli to zawodnicy stanowiący o sile zespołu, tworzący zgraną ekipę. W ciągu krótkiego okresu przygotowawczego, chełmski szkoleniowiec musiał szybko znaleźć godnych zastępców, którzy będą walczyć o nową trzecią ligę. Ostatecznie skład Chełmianki został wzmocniony siedmioma nowymi piłkarzami. Obrońcami - Patrykiem i Piotrem Mazurkiem oraz Piotrem Bednarkiem, pomocnikami - Oleksijem Prytuliakiem i Hubertem Tomalskim oraz napastnikami - Piotrem Wójcikiem i Damianem Kopruchą. Skład biało-zielonych może być uzupełniany najzdolniejszymi juniorami z grupy trenera Jana Konojackiego, która występuje w wojewódzkiej lidze juniorów starszych. Być może jeszcze w tym miesiącu uda się pozyskać napastnika, który wypełni lukę po najlepszym strzelcu Chełmianki ostatnich lat, Mateuszu Olszaku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców Chełmianki do Lublina. Pierwszy gwizdek sędziego Arkadiusza Łaszkiewicza z Zamościa zabrzmi o godzinie 19:00.