ogółem: 2 197 990

Brawa za walkę. Motor lepszy w meczu przyjaźni /materiały...

• autor: rks1955, 2015-08-09 00:27
Brawa za walkę. Motor lepszy w meczu przyjaźni /materiały filmowe/

Piłkarze lubelskiego Motoru pokonali Chełmiankę 3:1(0:1) w spotkaniu pierwszej kolejki III ligi lubelsko-podkarpackiej sezonu 2015/16.

Biało-zieloni objęli prowadzenie w 43 minucie po celnym strzale Oleksija Prytuliaka. Trzy minuty po przerwie wyrównał Kamil Stachyra. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Motor wyszedł na prowadzenie po golu Filipa Drozba. W 90 minucie wynik meczu ustalił Maciej Wojczuk.

Przed sobotnim meczem zdecydowanym faworytem był lubelski Motor, który mierzy w tym sezonie w awans do II ligi. W składzie zespołu prowadzonego przez Dominika Nowaka wystąpiło kilku nowych piłkarzy, którzy wcześniej grali na wyższym poziomie ligowym. Biało-zieloni, osłabienie brakiem trzech podstawowych obrońców (Grzywna, Bednarek, Jankowski) zapowiadali walkę o zwycięstwo i powtórkę z meczu finałowego wojewódzkiego Pucharu Polski.

W pierwszej części gry, pomimo optycznej przewagi gospodarzy, to Chełmianka miała lepsze sytuacje do zdobycia goli. Z trzech, jedna została wykorzystana. W 43 minucie, po kontrze, znakomite podanie Kwiatkowskiego wykończył nowy nabytek, Oleksij Prytuliak. Chwilę później, fatalny błąd Łukasza Kijańczuka mógł kosztować gola, na szczęście Paluch fatalnie przestrzelił i na przerwę schodziliśmy przy prowadzeniu 1:0.

Druga połowa spotkania zaczęła się znakomicie dla Motoru. Strzałem zza pola karnego popisał się Kamil Stachyra i pomimo interwencji bramkarza Chełmianki, piłka wpadła do siatki. Później inicjatywa ponownie należała do gospodarzy, ale podopieczni Artura Bożyka umiejętnie się bronili. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, głównie z powodu zachowania niektórych piłkarzy Motoru. Najpierw, w 84 minucie chamskim wejściem w nogi Pawła Fornala popisał się Prusinowski, który chwilę wcześniej wszedł na boisko. Sędzia Łaszkiewicz od razu wyciągnął czerwoną kartkę, usuwając sprawcę zdarzenia z boiska. Niestety, pomimo gry w "10", piłkarze Motoru, dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry uzyskali prowadzenie, po strzale Filipa Drozda z kilku metrów.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 2:1, po raz kolejny popisali się "Motorowcy". Po uderzeniu piłką w głowę, w polu karnym padł nasz nowy zawodnik, Patryk Mazurek. Sędzia nie przerwał gry i po chwili piłkę odzyskali gospodarze. Widząc leżącego przeciwnika kontynuowali akcję, skutecznie ją wykańczając. Po celnym strzale Wojczuka i biernej postawie zdezorientowanych obrońców Chełmianki na tablicy pojawił się wynik 3:1.

Biało-zieloni próbowali jeszcze do końca odmienić losy meczu mając dwie sytuacje dogodne do zdobycia goli, jednak rezultat nie uległ zmianie. Motor pokonał Chełmiankę i rozpoczął marsz do drugiej ligi.

Już w najbliższą środę Chełmianka rozegra kolejny mecz w ramach rozgrywek III ligi. O godzinie 17:00, na Stadionie Miejskim w Chełmie będziemy podejmować Lubliniankę. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz.

Motor Lublin - CHEŁMIANKA 3:1(0:1), sędziował Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość), widzów 2283

Motor Lublin: Żukowski, Falisiewicz, Gieraga, Karwan, Szywacz, Piekarski, Tymosiak, Myśliwiecki (82' Prusinowski), Stachyra (90' Mroczek), Wolski (65' Wojczuk), Paluch (59' Drozd)

CHEŁMIANKA: Kijańczuk, Piotr Mazurek, Kwiatkowski, Patryk Mazurek, Krzyżak, Kobiałka, Kowalski (78' Wacewicz), Prytuliak, Wójcik, Tomalski, Fornal (86' Koprucha)

żółte kartki:  Stachyra (Motor) - Kowalski (Chełmianka)

czerwona kartka: Prusinowski 84' (Motor) za faul