Niewiele zabrakło do szczęścia! /skrót filmowy/

• autor: rks1955, 2015-09-27 00:34

Po dramatycznym spotkaniu, Chełmianka przegrała w Rzeszowie ze Stalą 2:3(0:2).

Podopieczni Artura Bożyka pokazali, że ostatnia porażka z Orlętami Radzyń Podlaski była "wypadkiem przy pracy". Niewiele zabrakło, aby wrócić z Rzeszowa ze zdobyczą punktową. W doliczonym czasie gry Chełmianka zdobyła wyrównującego gola, jednak sędzia boczny uznał, że zawodnik biało-zielonych był na pozycji "spalonej" i mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:2.

Początek meczu ułożył się po myśli gospodarzy. Już w 4 minucie meczu ładnym strzałem z główki popisał się Piotr Prędota i debiutujący w III lidze Przemek Pawlak musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Kilkanaście minut później na tablicy świetlnej było już 2:0. Idealne podanie ponownie otrzymał napastnik Stali i w sytuacji sam na sam nie dał szans naszemu bramkarzowi. Biało-zieloni nie załamali się i kilka razy zagrozili gospodarzom. Niestety, żadnej sytuacji nie zamienili na gola.

W przerwie trener Artur Bożyk dokonał jednej zmiany. Łukasza Jankowskiego zmienił Damian Koprucha. Chełmianka rozpoczęła drugą część z dużym animuszem i zyskała przewagę w polu. Gospodarze ograniczali się do kontrataków. Wydawało się, że za chwilę "wrócimy do gry" zdobywając kontaktową bramkę. Idealną sytuację miał Paweł Fornal po otrzymaniu podania od Huberta Tomalskiego, niestety jego strzał minął spojenie słupka i poprzeczki. Później, swoje szanse po kontrach mieli piłkarze Stali, ale znakomicie spisał się Przemek Pawlak, broniąc w obu przypadkach. W 76 minucie jeszcze jedną kontrę mieli Rzeszowianie. Idealnie został obsłużony Konrad Maca i z najbliższej odległości zdobył trzeciego gola dla Stali. Właściwie w tym momencie stało się jasne, że biało-zieloni już nic nie mogą zrobić. Jednak piłka nożna jest na tyle nieprzewidywalną dyscypliną sportu, że dopóki piłka w grze... I zaczęło się. Nasi piłkarze w dalszym ciągu dążyli do zdobycia choćby honorowego trafienia. W 80 minucie swojego pierwszego gola w obecnym sezonie zdobył Piotr Wójcik, wykańczając podanie głową Damiana Kopruchy. Gdy regulaminowy czas gry dobiegał końca w polu karnym faulowany był Hubert Tomalski. Sędzia Kozłowski bez zastanowienia wskazał na 11 metr. Po raz kolejny skutecznym egzekutorem okazał się Oleksij Prytuliak. Na tablicy pojawił się wynik 3:2. Zwiastowało to emocje w doliczonym czasie gry. Najpierw, po brutalnym ataku na nogi Prytuliaka rozpętała się "przepychanka" na boisku, po której żółte kartki obejrzeli Michał Kobiałka i Konrad Maca. Gdy sytuacja się uspokoiła, rzut wolny z własnej połowy wykonywali biało-zieloni. Długą piłkę w pole karne zagrał Piotr Bednarek, głową zgrywał Patryk Mazurek, a skutecznym strzałem popisał się Damian Koprucha. Radość w obozie Chełmianki trwała tylko chwilę, gdyż sędzia odgwizdał pozycję spaloną naszego napastnika. Jednak jak widać na powtórce filmowej decyzja arbitra była co najmniej kontrowersyjna. Chwilę po tej akcji mecz został zakończony. Szkoda jednego punktu, który bezsprzecznie  należał się naszym piłkarzom.

Za tydzień Chełmianka będzie gościła rewelacyjnego beniaminka, Polonię Przemyśl. Ten mecz musimy wygrać.

Stal Rzeszów – CHEŁMIANKA 3:2 (2:0), sędziował Piotr Kozłowski(Lublin), widzów około 250 w tym 50 z Chełma

1:0 Piotr Prędota 4′, 2:0 Piotr Prędota, 3:0 16′, Konrad Maca 76′, 3:1 Piotr Wójcik 80′, 3:2 Oleksij Prytuliak 90′

Chełmianka: Pawlak, Patryk Mazurek, Grzywna, Bednarek, Kwiatkowski, Jankowski (46′ Koprucha), Kobiałka, Wójcik, Tomalski, Fornal, Prytuliak.

Żółte kartki: Arkadiusz Baran, Peter Suswam, Konrad Maca – Piotr Wójcik, Marek Grzywna, Michał Kobiałka

Skrót filmowy meczu: