dzisiaj: 29, wczoraj: 777
ogółem: 3 021 314

Porażka z Motorem po walce. /skrót filmowy meczu/

• autor: rks1955, 2015-11-11 18:59

Piłkarze lubelskiego Motoru pokonali Chełmiankę 4:1(1:0) w meczu XVIII kolejki spotkań trzeciej ligi lubelsko-podkarpackiej rozegranym w Chełmie.

Wynik końcowy, nie odzwierciedla przebiegu zawodów, gdyż losy meczu ważyły się do 90 minuty. Pomimo tego, że biało-zieloni wystąpili w mocno osłabionym składzie, bez sześciu podstawowych piłkarzy, byli równorzędnym przeciwnikiem dla lidera.

Goście objęli prowadzenie w 24 minucie do płaskim strzale Tymosiaka z około 25 metrów. Chełmianka starała się doprowadzić do wyrównania, jednak na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 0:1.

Druga połowa była jeszcze bardziej ciekawa, głównie za sprawą ambitnych, podopiecznych Artura Bożyka. W 62 minucie, Myśliwiecki podwyższył wynik na 2:0 i wydawało się, że jest już po meczu. Gospodarze, nie poddali się i na efekt w postaci gola doczekaliśmy się w 78 minucie. Piękną główką popisał się debiutujący w III lidze, Mateusz Szczerbakow, a na tablicy pojawił się wynik 1:2. Co więcej, w przeciągu kilku minut, Chełmianka mogła doprowadzić do wyrównania, ale po ładnym strzale Sołtysiuka, bramkarz Motoru przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Do końca spotkania biało-zieloni próbowali zdobyć drugiego gola, często nadziewając się na kontry. Po jednej z nich, w 90 minucie, wychodzącego na czystą pozycję gracza gości, faulował Marek Grzywna i sędzia pokazał mu czerwony kartonik. Osłabiona Chełmianka, nie poddawała się, ale w doliczonym czasie gry jeszcze dwukrotnie nadziała się na kontry Motoru, które zostały skutecznie wykończone przez Michotę i Myśliwieckiego.

Ostatecznie Chełmianka przegrała z Motorem Lublin 1:4(0:1) i po 18 serii spotkań zajmuje 12 miejsce w tabeli, ze stratą 7 punktów do szóstego miejsca. W najbliższą sobotę ostatnia kolejka tej jesieni. Na Arenie Lublin, o godzinie 13:00 zagramy z Lublinianką i ten mecz musimy koniecznie rozstrzygnąć na swoją korzyść.

CHEŁMIANKA - MOTOR Lublin 1:4(0:1) Szczerbakow 78' - Tymosiak 24', Myśliwiecki 62', 90', Michota 90', widzów około 750, sędzia Paweł Smyk (Biała Podlaska)

Chełmianka: Pawlak, Patryk Mazurek, Grzywna, Krzyżak (73′ Szczerbakow), Kwiatkowski, Wacewicz, Kobiałka, Kowalski (53′ Greguła), Fornal, Wójcik, Koprucha (68′ Sołtysiuk)

Motor: Żukowski, Falisiewicz, Komor, Gieraga, Szywacz, Michota, Tymosiak, Król, Dikij, Drozd (75′ Stachyra), Myśliwiecki

Żółte kartki: Tymosiak, Dikij, Żukowski, Komor
Czerwona kartka: Grzywna 90′