Chełmianka wybrała nowe władze.

• autor: rks1955, 2015-12-20 12:42

W piątkowy wieczór, 18 grudnia, w sali konferencyjnej hotelu MOSiR w Chełmie, odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Chełmskiego Klubu Sportowego "Chełmianka" Chełm.

Podczas zebrania, członkowie klubu wybrali nowe władze, poczynając od rady nadzorczej, komisji rewizyjnej, a kończąc na zarządzie klubu. Kadencja nowych organów będzie trwała trzy lata.

Podsumowano także działalność klubu i wyniki sportowe minionej kadencji. Swoje sprawozdania złożyli trenerzy Artur Bożyk (I zespół) i Jan Konojacki (juniorzy starsi) oraz prezes Grzegorz Gardziński i przewodniczący komisji rewizyjnej Andrzej Gruszka. Podkreślono dobrą pracę obu trenerów coraz lepsze wyniki sportowe, organizacyjne i finansowe.

Dzięki społecznej pracy wielu osób, sponsorom strategicznym (Urząd Miasta, MPEC Chełm, MPGK Chełm) oraz osobom prywatnym i innym instytucjom, które współpracują z Chełmianką, po raz pierwszy od wielu lat udało się zakończyć rok 2015 na finansowym plusie. Sukcesywnie spłacane są zobowiązania z dawnych lat, które jeszcze niedawno liczone były w setkach tysięcy złotych. Dzisiaj pozostało ponad 70 tysięcy złotych zobowiązań, jednak nie są to zobowiązania wobec trenerów i zawodników.

Wszyscy obecni na zebraniu podkreślali, że najważniejszym celem w nowym roku jest utrzymanie Chełmianki w nowej III lidze piłkarskiej, która w sezonie 2015/2016 będzie obejmowała swoim zasięgiem cztery województwa (lubelskie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie) w składzie 18 zespołów. Trener Artur Bożyk, zarząd klubu i rada nadzorcza zrobią wszystko, aby skład pierwszego zespołu został wzmocniony 5-6 zawodnikami o uznanej renomie (bramkarz, stoper, pomocnicy i napastnik). Rozmowy z kandydatami do gry w biało-zielonych barwach, są prowadzone od zakończenia rundy jesiennej. Jedynym ubytkiem w składzie jest Ukrainiec Wadym Semczuk, który powrócił z wypożyczenia do Lewartu Lubartów i kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Wracając do Walnego Zebrania, skład rady nadzorczej na nową kadencję wygląda następująco:

Przewodniczący: Jerzy Piskorski

Wiceprzewodniczący: Jacek Skwaroń i Lech Kogut

Członkowie: Izabela Krystjańczuk, Zbigniew Mazurek, Bogusław Kudelski, Witold Radwański, Marcin Zienkiewicz, Piotr Kowalewski

Rada nadzorcza wybrała nowy zarząd Chełmianki. Prezesem na nową trzyletnią kadencję ponownie został wybrany Grzegorz Gardziński. Wiceprezesem do spraw organizacyjnych pozostał Henryk Nowak, natomiast nowym wiceprezesem do spraw sportowych został Piotr Stępień.

Wybrano także komisję rewizyjną w trzyosobowym składzie. Przewodniczącym został Andrzej Gruszka, natomiast członkami: Wojciech Słomiński i Krzysztof Zieliński

Podczas zebrania przegłosowano kilka zmian w statucie klubu. Teraz o zmianach kadrowych w Chełmiance będzie decydował cały zarząd, a nie tylko prezes. Podczas walnych zebrań będzie wymagana obecność przynajmniej połowy członków klubu, a nie jak do tej pory wszystkich.

Na koniec Zebrania trener Artur Bożyk przedstawił plan przygotowań Chełmianki do rundy wiosennej. Treningi zostaną wznowione 7 stycznia 2016 roku na chełmskich obiektach (hala MOSiR, orlik przy Wołyńskiej, sala Cement Gryf Chełm - współpraca z zapaśnikami). W trakcie przygotowań zostaną rozegrane gry kontrolne, które zaplanowano na boiskach naturalnych oraz ze sztuczną nawierzchnią. Sparingpartnerami będą między innymi: Hetman Żółkiewka, Lublinianka, AMSPN Hetman Zamość, Avia Świdnik, Podlasie Biała Podlaska, Włodawianka. Z zespołem z Włodawy spotkanie zostanie rozegrane 13 marca w ramach 1/2 finału okręgowego Pucharu Polski, na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek trzecioligowych, 13 marca we Włodawie.

W samo południe, w sobotę 19 grudnia, w sali konferencyjnej hali MOSiR w Chełmie, działacze oraz piłkarze Chełmianki spotkali się na tradycyjnym opłatku.